Нацрада перевірить «4» канал через висловлювання Дроздова

12 березня 2021 Трафунки
Share Button
Фото з відкритих джерел
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призначила позапланову безвиїзну перевірку 4-му каналу (компанія ТРК «Інтеррадіо») через наявність в ефірі ознак дискримінаційних висловлювань та мови ворожнечі.

Таке рішення регулятор прийняв 11 березня.

“18 лютого Служба безпеки України поінформувала Національну раду, що 8 лютого в ефірі телеканалу «4» у передачі «Прямим текстом» було поширено висловлювання журналіста Остапа Дроздова, які містять ознаки пропаганди винятковості, зверхності або неповноцінності осіб за ознаками їх ідеології та переконань, а також елементи пропаганди розпалювання національної ворожнечі та ненависті, яка в умовах активного застосування Російською Федерацією технологій гібридної війни проти України може завдати шкоди національній безпеці держави”, – повідомили у пресслужбі Нацради.

Моніторинг Національної ради за 8 і 15 лютого зафіксував в ефірі телеканалу «4» наявність ознак порушень  –  абзаців четвертого, шостого частини другої статті 6, пункту а) частини першої статті 59 Закону України «Про телебачення і радіомовлення» і частини першої статті 28 Закону України «Про інформацію».

Під час трансляції авторської телепередачі журналіста Остапа Дроздова «Прямим текстом», Національна рада виявила низку висловлювань, які ображають громадян України, принижують людську гідність та розпалюють ненависть проти певної суспільної групи людей. Зокрема, під час розмови на тему накладення Радою національної безпеки і оборони України санкцій на власника телеканалів з логотипами: «112 УКРАЇНА», «Z ZIK», «NEWSONE», а також обговорення якою має бути журналістика в умовах гібридної агресії Російської Федерації проти України, прозвучали, зокрема, такі вислови Остапа Дроздова  щодо окремих груп людей: «абсолютні імбецили», «громадянські щурі», «абсолютно втрачені теленаркомани», «пропащі люди», «списані люди», «баласт», «внутрішня вата», «диверсанти» тощо. Журналіст фактично протиставляв і нацьковував значну частину українського суспільства – глядачів телеканалу «4» –  проти окремої групи людей.

Крім того, порівнюючи цю групу людей з біологічними організмами, як «одноклітинні», «амеби», «інфузорії-туфельки», Остап Дроздов також образив громадян України з певною політичною позицією, яку він не розділяє, принизив їх людську гідність.

Під час розгляду цього питання на засіданні голова Національної ради Ольга Герасим’юк підкреслила, що мова йде про поширення мови ворожнечі, яка неможлива з будь-якої сторони. Вона наголосила, що поширені висловлювання в ефірі телеканалу «4» мають бути образливі не лише для окремих категорій людей, до яких Остап Дроздов апелював, а взагалі для суспільства, яке не має толерувати мові ворожнечі на кого б вона не була спрямована.

З огляду на це діяльність ТОВ «ТРК «ІНТЕРРАДІО» буде перевірено, після чого Національна рада ухвалить відповідне рішення.

У термін до 31 березня 2021 року ліцензіат зобов’язаний надати документи та матеріали, необхідні для проведення безвиїзної перевірки.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі