Нацрада перевірить львівський телеканал НТА через прояви ксенофобії

11 червня 2021 Львів
Share Button
Олег Барна у ефірі шоу
Ексдепутат Олег Барна в ефірі ток-шоу «Говорить великий Львів» назвав президента «бракованим євреєм».

Національна рада з питань телебачення та радіомовлення призначила перевірку львівському каналу НТА через ознаки ксенофобії у програмі «Говорить великий Львів». Таке рішення регулятор ухвалив під час засідання 10 червня, повідомив Детектор медіа.

Ідеться про програму, що вийшла в прямому ефірі 20 травня з повтором 21 і 23 травня. Тоді гостем студії був колишній народний депутат Олег Барна, який, як зазначено у рішенні Нацради, «висловлював сентенції, що мали ознаки ксенофобії та мови ворожнечі».

Ідеться, зокрема, про таку цитату Барни: «На жаль, Зеленський вкотре показав на косоворотці, що він не є прихильник нашої ідентичності, як і при святкуванні Параду Незалежності, коли зайчик плейбою тоді керував, а косоворотка це його сутність. Я чесно скажу, при всій повазі, що він навіть є в деякій мірі і бракований єврей, тому що в євреїв, це моя думка, тому що…».

У Нацраді вважають, що у цій розмові є «ознаки стигматизації та провокування негативного ставлення до частини євреїв незалежно від місця їхнього проживання, а отже, ознаки ксенофобії та мови ворожнечі».

При цьому ведучі каналу Віталій Крутяков та Наталія Струк закликали гостей та експертів бути толерантними і не переходити на особистості. Під час повтору програми зміни в ефір телекомпанія не внесла. Тому Нацрада вирішила провести перевірку у період з 6 по 20 липня 2021.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі