Нацрада планує через суд позбавити телеканал “Наш” ліцензії

19 серпня 2021, 23:10 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Національна рада з питань телебачення та радіомовлення звернеться до суду, щоб анулювати ліцензію телеканалу НАШ. Мовник неодноразово порушував закон та не вживав заходів для врегулювання зауважень.

Таке рішення регулятор ухвалив після засідання в четвер, 19 серпня.

Нацрада розглянула результати перевірок трансляцій програми Марафон на телеканалі НАШ 4 і 5 травня. За її даними, передача містила висловлювання з ознаками прихованого заклику до релігійної ворожнечі та ненависті, заснованого на нетерпимості до Православної церкви України, її представників та вірян.

Окрім того, в ефірі зафіксували твердження, якими користується російська пропаганда. Зокрема, гість програми, екснардеп Петро Симоненко заявляв «про громадянську війну на Донбасі», а також про те, що до влади в Україні прийшли «фашисти». У нього, як стверджують, було найбільше ефірного часу.

«І якщо заповідь: „Не убий і возлюби ближнього“ допомагає припинити громадянську війну на Донбасі, — я руку протягну кожному з них і скажу, що ви — молодці», — цитує політика Нацрада.

Ведучі програми застерегли Симоненка через його висловлювання, однак в регуляторі кажуть, що реакція журналістів «мала формальний характер і стосувалася вживання гостем ефіру ненависницьких висловлювань».

За даними Нацради, в ефірі телеканалу “НАШ” не вперше помітили розпалювання ворожнечі. Там заявили, що телеканал не усуває порушення, тому регулятор планує звернутися до суду, щоб анулювати ліцензію на мовлення ТОВ “НАШ 365”.

Через порушення в ефірі програми “Марафон” ТОВ “НАША ПРАГА”, якому також належить телеканал, оштрафували на 119,5 тисячі гривень.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі