Нацрада знову звернеться до суду щодо анулювання ліцензії каналу “НАШ”

30 вересня 2021 Життя, Політика
Share Button
Євген Мураєв
Національна рада провела перевірку телеканалу "НАШ" щодо порушень, через які канал штрафували та виносили попередження. З'ясувалося, що їх не усунули. Тому регулятор вирішив утретє звернутись до суду щодо скасування ліцензії мовника.

Відповідне рішення щодо каналу “НАШ” Національна рада з питань телебачення та радіомовлення прийняла під час засідання 30 вересня.

Нацрада звернула увагу на те, що “телеканал не лише не усунув порушень законодавства і не виконав вимог цих двох рішень та не сплатив двох штрафів загальною сумою понад 228 тис. грн, а й припустився нових порушень законодавчих норм щодо поширення висловлювань, які містять мову ворожнечі”, передає Детектор медіа.

Також на цьому ж засіданні Нацрада розглянула результати перевірки каналу через ознаки мови ворожнечі у висловлюваннях лідера політичної партії «Наші» Євгенія Мураєва. Інтерв’ю з ним вийшло в ефірі програми «Важливе», присвяченій 80-й річниці нападу нацистської Німеччини на Радянський Союз, 22 червня. А потім ще повторювалась упродовж п’яти днів.

Під час ефіру Мураєв зазначив, що суттю агресивної політики країн Європейського Союзу щодо України є продовження політики «фашистской Германии» щодо знищення слов’янського етносу та українського народу. Вона нібито здійснюється з використанням сучасних «механизмов ведения современной войны», що відрізняються від військових методів Другої світової війни тільки формою.

Політичне керівництво України, стверджував політик, є «проводником антиукраинской политики по сути геноцида нашего народа», «настоящим коллаборантом» і сприяє такій політиці європейських країн. Як вже повідомлялось», перевірку з цього приводу Нацрада призначила 15 липня.

«Висловлювання Євгена Мураєва не відображають об’єктивну ситуацію і свідчать про наміри вплинути на аудиторію телеканалу, щоб викликати у глядача негативні емоції, неприязне ставлення до влади та окремих осіб, сформувати стереотипний образ країн Європейського Союзу та народів, які до нього входять, як «історично латентного ворога», – йдеться у рішенні регулятора. Також члени Нацради звернули увагу на те, що  ведучі не відреагували на слова гостя під час прямого ефіру.

На цьому ж засіданні регулятор виніс штраф у розмірі 119 тисяч гривень ще одному каналу Євгенія Мураєва «Максі ТВ» (юридична особа «Наша Прага») через ефір з Мураєвим та наявне розпалювання національної расової ворожнечі.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі