НАЗК вимагає скасувати призначення Вітренка головою «Нафтогазу»

15 червня 2021 Економіка
Share Button
Фото з відкритих джерел
Розпорядження уряду про призначення Юрія Вітренка головою правління НАК "Нафтогаз України" як і контракт з ним, мають бути скасовані як незаконні.

Про це повідомляє прес-служба Національного агентства з питань запобігання корупції, посилаючись на інформацію голови НАЗК Олександра Новікова.

Зазначається, що п.1 ч. 1 ст. 26 Закону України “Про запобігання корупції” передбачає, що після звільнення з публічної служби протягом року особа не повинна брати участь у керівництві організаціями, на які вона могла впливати, коли працювала на державу. Таке обмеження діє незалежно від того, скільки людина працювала на посаді до звільнення.

Таке порушення є підставою для припинення договору колишнього публічного службовця з організацією (ч.2 ст. 26 Закону України “Про запобігання корупції”).

НАЗК провело моніторинг дотримання цих вимог закону колишнім заступником міністра енергетики України Юрієм Вітренком, який зараз обіймає посаду голови правління НАК “Нафтогаз України”.

“За результатами моніторингу встановлено порушення згаданої норми закону. Адже під час виконання повноважень заступника Мміністра (в.о. міністра енергетики) в період з 21 грудня 2020 року до 28 квітня 2021 року Юрій Вітренко системно брав участь у підготовці рішень щодо діяльності НАК “Нафтогаз України”, – йдеться в повідомленні.

Як писало Діло, Кабмін призначив з 29 квітня в.о. міністра енергетики Юрія Вітренка головою правління “Нафтогазу”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі