НАЗК зупинило держфінансування партії “Батьківщина”

25 листопада 2020 Політика
Share Button
Фото ілюстративне
У четвертому кварталі 2020 року НАЗК зупинило держфінансування партії “Батьківщина”.

Про це повідомляє “Чесно”, посилаючись на прес-реліз Окружного адміністративного суду Києва, в якому йдеться про те, що 23 листопада “Батьківщина” оскаржила це рішення Нацагентства. Це третій випадок зупинення держфінансування партій. Щоправда, попередні два були спричинені відмовою від держкоштів з ініціативи самих партій.

На сайті НАЗК розміщено Висновок про результати аналізу звіту партії “Батьківщина” за перший квартал 2020 року. Виявлені порушення стосується аналізу звітності регіональних організацій партії та її центрального офісу, а саме:

  • відсутність звіту міської організації партії міста Українка;
  • відсутність відомостей про наявність фінансових зобов’язань перед ТОВ “Фінейт” на 45 тис. гривень;
  • підписання видаткових накладних про прийом спонсорських внесків у вигляді листівок, брошур та плакатів особами, які на момент підписання цих документів перебували за кордоном і не могли вчиняти юридичні дії з прийому спонсорських внесків (стосується сумської та київської обласних організацій);
  • щодо донорів київської міської організації та кіровоградської обласної організації виявлено невідповідність доходу донорів та розміру їхніх внесків на користь цих осередків у 2017–2020 роках;
  • договори з низкою компаній на загальну суму понад 14 млн гривень були датовані раніше, ніж були відкриті вказані у них банківські рахунки, у чому НАЗК вбачає ознаки порушення статті 203 Цивільного кодексу України (йдеться про витрати коштів, які партія отримала з держбюджету в якості компенсації витрат на парламентську виборчу кампанію).

За результатами перевірки НАЗК виявило у звіті ознаки адміністративних та кримінальних правопорушень та вирішило зупинити виплати державного фінансування починаючи з четвертого кварталу 2020 року.

Згідно із законом “Про політичні партії в Україні” та “Положенням про аналіз Звіту політичної партії…”, у випадку оформлення звіту із грубим порушення чи при виявленні недостовірних відомостей (від 20 розмірів мінімальної зарплати) у звітності партій НАЗК може прийняти рішення про зупинення державного фінансування. Виплата держкоштів може бути поновлена у випадку усунення партією причин, які зумовили зупинення цього фінансування.

У своєму позові до Окружного адмінсуду “Батьківщина” просить “визнати протиправними дії працівників НАЗК при складенні Висновку про результати аналізу звіту”, а також скасувати наказ про зупинення держфінансування. На час вирішення спору партія просить зупинити дію наказу НАЗК про припинення держфінансування. Згідно із повідомленням ОАСК, “судом вирішується питання наявності правових підстав вжиття заходів забезпечення позову та відкриття провадження в адміністративній справі”.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі