НБУ дозволив відкривати банківський рахунок з цифровим паспортом

02 жовтня 2020 Життя
Share Button
Фото ілюстативне
Національний банк спростив процедуру віддаленої ідентифікації та верифікації банківських клієнтів з цифровим паспортом у мобільному застосунку "Дія".

Відтепер громадянам під час дистанційного відкриття рахунку в банку не потрібно фізично пред’являти ID-картку або біометричний закордонний паспорт, якщо вони мають цифровий паспорт або закордонний цифровий паспорт у мобільному застосунку “Дія”, повідомляє Національний банк України.

Скористатися цим методом зможуть усі українці, які мають біометричні документи – ID-картку та закордонний паспорт. Для цього їм потрібно встановити застосунок “Дія” на свій смартфон та верифікуватися для отримання цифрового паспорту або закордонного  цифрового паспорту за допомогою Системи BankID НБУ. Використовувати цей метод банк зможе після підключення до систем Міністерства цифрової трансформації.

Крім того, аналогічно клієнт зможе поділитися копією цифрового паспорту або закордонного цифрового паспорту і у відділенні банку. Це зменшить час обслуговування клієнта, адже не потрібно буде робити копії паспорту, як це відбувається зараз. Фактично на сьогодні – це єдина можливість для фінансових установ дистанційно первірити ідентифікаційні дані громадян, що містяться в державних реєстрах.

Міністерство цифрової трансформації України планує запустити цей механізм після проведення тестування функціоналу. Водночас банкам знадобиться час для підключення до систем Міністерства цифрової трансформації та налаштування операційних процесів.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі