Ганна Маляр

Ганна Маляр

Голова Центру правових та кримінологічних досліджень, юристка-кримінологиня, кандидатка юридичних наук, адвокатка

Не треба жити з чоловіком, який б’є та вбиває інших людей, бо наступною жертвою будете ви

Ганна Маляр | 22 лютого 2021 Думка
Share Button
Фото Kyiv operative
Ви, мабуть, вже бачили і читали про цей нещодавній випадок у Києві. Пішохід зробив слушне зауваження водієві, а той у відповідь його вбив і втік з місця вчинення злочину. Водій таксі 1992 народження, громадянин Азербайджану (громадянство зазначаю, адже це має значення. Якщо він покине територію України, то нам його не видасть країна-громадянства. Таких випадків чимало.

Пишу про це, щоб долучитись до широкого оприлюднення цієї історії, аби не спустили розслідування на гальма і не виявилось, що водій хворий якоюсь страшною недугою, яка заважала йому думати і тримати себе в руках – бо такі випадки в нас є.

Так от, в цьому злочині, окрім жорстокості і цинізму вбивці (це моє оціночне судження, я так вважаю, навіть якщо він купить слідство і суд та виявиться “невинуватим”) відкрились ще дві цікаві проблеми.

1. Це був водій таксі. Як на мене, такі водії таксі небезпечні не лише для пішоходів, але й для пасажирів і, взагалі, для безпеки дорожнього руху. І ось тут постає питання відповідальності служби таксі. 90% з них ні за що не відповідають, бо формально вони лише надають інформаційні послуги – водію і пасажиру. Це дозволяє робити наше діряве законодавство і корупція. Я розумію, що для змін у законах треба більше трупів від рук водіїв таксі, але вже зараз хочу зауважити, що ринок таксі треба унормувати в інтересах безпеки пасажирів. Я вважаю, що служба таксі повинна нести відповідальність за водіїв з якими співпрацює. Шкода, що не назвали службу таксі на яку цей злочинець працював. Така злочинна толерантність породжує нове коло порушень і смертей.

2. Друга проблема, яка відкрилась у цій історії – жінки, які обирають і захищають агресорів. Дружина цього водія виправдовувала його в суді тим, що він раніше був добрий і тут раптом бац. Ну, це вона може розказати комусь, але не фахівцям, які працюють з агресорами та злочинцями, що застосовують насильство. Звісно, що не раптом і не вперше людину охоплює такий напад агресії. Я таких історій знаю тисячі, коли жінка захищає покидька, з яким жила і ще потім роками його чекає з колонії. Буквально на днях з такою “захисницею” спілкувалась, він повернувся з ув”язнення і ще скалічив двох їхніх дітей. Просто завжди цікаво, ці жінки щиро не усвідомлюють, що можуть бути наступною жертвою? Щиро вірять, що то він інших б”є, а вона обрана – її це омине? Дорогі жінки – це не так.

Не треба жити з чоловіком, який б”є та вбиває інших людей, бо наступною жертвою будете ви і ваші діти.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі