“Неймовірно сліпий випадок”: у Львові відзняли короткометражку про незрячих людей

Share Button
Фото: XV Studio Production
Жанр комедійний, а головні герої — двоє незрячих хлопців.

У сюжеті фільму під назвою “Неймовірно сліпий випадок” розповідається про двох хлопців, які з гумором сприймають буденні проблеми, пов’язані з незрячістю, а ще полюбляють грати в азартні ігри. Виробництвом стрічки займався Львівський обласний осередок ВГО “Українська спілка інвалідів — УСІ”, за підтримки управління соціального захисту Львівської міської ради. Очільниця організації Оксана Потимко у коментарі «Ділу» розповіла, як виникла ідея створення фільму:

«Я займаюся інклюзивною освітою незрячих дітей. Їжджу по всій Україні та навчаю вчителів працювати з такими дітьми. Часто я показую їм німецький фільм, де незрячий чоловік потрапляє у різні пригоди. Спершу я хотіла лише продублювати його українською, але мої друзі Андрій Сніцарчук та Ярослав Нудик запропонували зняти власне кіно. Спочатку мені це здавалося неможливим, але вже через місяць відбудеться його прем’єра»

Режисер Андрій Сніцарчук написав сценарій і готував до зйомок акторів-дебютантів, які виконали головні ролі. Йдеться про Михайла Петріва родом зі Львова та Василя Човбана з міста Мукачево. Зізнається, що хлопці із завданням впоралися на відмінно:

«Ми розпочали роботу при першій хвилі карантину. Багато читали і спілкувались. Згодом онлайн-розмови перейшли в репетиції безпосередньо у Львові. Те, що обидва актори незрячі, ніяк не перешкоджало нашій комунікації. Навпаки, Михайло і Василь, у певних моментах, вчили нас, зрячих людей, не боялися жартувати і розповідати кумедні історії з власного життя. Взагалі, першочергово замовлення було на короткий відеоурок, але ми вирішили, що це примітивно. У кінцевому результаті я можу сказати, що фільм вийшов доволі цікавим. Наші герої самодостатні і сміливо долають перешкоди на своєму шляху»

Творці кіно наголошують на тому, що не хотіли, щоб життя незрячих зобразили нещасним чи трагічним. Через це знімали у комедійному жанрі, навіть з елементами екшену:

«Фільм шалено руйнує негативні стереотипи про життя незрячих. Він про людей з інвалідністю, які здатні зарядити хорошим настроєм інших. Вони можуть сміятися, реготати та вчити нас тому, що в усьому треба шукати позитив», – доповнює пані Оксана.

Прем’єра фільму запланована на 15 листопада в Першому українському театрі (вул. Гнатюка, 11) о 19:00 год.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі