“Ні – “Вальгалі” в нашому селі”, – у Сокільниках обурені “поганською” назвою тренажерного залу

Богдан Скаврон | 27 жовтня 2021 Львів
Share Button
Відкриття нового тренажерного залу Valhalla Gym у селі Сокільниках під Львовом викликало обурення в деяких громадян, які одразу звернули увагу на “непатріотичну” та “сатанинську” назву цього закладу.

Довго не розбираючись у тонкощах міфології народів світу, появу в приміщенні “Просвіти” у центрі села, навпроти греко-католицької церкви якоїсь поганської “Вальгали” дехто сприйняв, як замах на святе.

“У церкві – Бог, в громадських установах, як не хочете Бога, то вже хоч не пхайте демонів і поганської віри”, – категорично заявила на сторінці “Сокільницька громада” у соцмережі Facebook активістка Оксана Горинь, найбільша місцева поборниця “Вальгали”.

“Свого пса, кота, корову – хай називає, як хоче. В громаді є люди, яким не подобається це зображення чи назва напроти церкви. І тут є можливість врегулювати це питання. Тим більше є ВЕЛИКА КІЛЬКІСТЬ ПАТРІОТИЧНИХ УКРАЇНСЬКИХ НАЗВ”, – зауважив у коментарях місцевий мешканець Борис Бас.

“Приберіть цей сатанізм зі села. Цей символ буде висіти навпроти церкви? У цьому випадку толерантності не може бути”, – стверджує ще одна коментаторка Марія Дячишин.

Учасниками цієї дискусії в соцмережі були також ті, хто намагався пояснити недоречність суперечки щодо релігії у загалом світській державі, нагадуючи водночас про помітний слід, який залишили в історії українських земель скандинавські  варяги, для яких вальгала була потойбічним раєм, в якому найвидатніші герої вічно бенкетують та демонструють свою доблесть у нескінченних битвах.

“Вальхалла – то рай в язичників. І перш ніж вірити в рай, наші предки вірили в вальхаллу. І тут нема чого сперечатись. Це історичні факти. Ну хіба у вас предки інші, якщо вони з долини річки Йордан, тоді вальхалла не має до вас нічого спільного) Мої предки з долини Істра і Борисфену. Тому це і моя історія:)) Просто історія, і нічого поганого в тому нема”, – запевняв опонентів фейсбучної суперечки користувач Святослав Макітра.

Звичайно, для власників тренажерного залу такий хайп довкола нововідкритого закладу тільки на руку, адже привертає увагу до цього комерційного закладу. Відкриття спорткомплексу під назвою “Олімп” не отримало би такого резонансу, хоча на цій грецькій горі збирались не менш “поганські” боги. На щастя, сокільницькі активісти про це ще, мабуть, не здогадуються і не закликають бойкотувати Олімпійські (Боже, який жах!) ігри.

Однак, в цій ситуації є й зворотній бік медалі, окрім виставленої на показ боротьби зі скандинавською міфологією на галицьких православних теренах. Та ж таки активістка та поборниця “Вальгали” Оксана Горинь задала також цілком резонне запитання сокільницькому сільському голові Тарасу Сулимці щодо розміру орендної плати та попросила розкрити ім’я власника тренажерного клубу, який відкрився у громадській будівлі, оскільки ходять чутки про причетність до нього його сина-бізнесмена.

“Нічого не маю проти тренажерного залу як такого. В даному дописі інформую громаду про умови оренди, бо ми всі оплачуємо отримання клубу, маємо право знати. Та й намагаюсь встановити, хто ж орендар, бо кажуть що син пана голови, але відповіді не отримала на дане питання. Також знаю, що багатьом бажаючим орендувати приміщення або відмовляли, або називали дуже високі ціни. Тож нема кращого методу отримати достовірну інформацію, як напряму запитати. Але не так легко отримати відповідь, не з першого разу, як бачите”, – написала вона в наступному пості, в якому опублікувала свій запит до сільського голови та його відповідь.

У відповіді Тараса Сулимки йдеться про те, що приміщення для тренажерного залу надали в оренду на 4 роки і 11 місяців за ціною 1% від ринкової (оціночної) вартості. Точної суми не вказано так само, як і не названо прізвищ орендаторів. Якщо виявиться, що сільський голова посприяв своєму родичеві, то релігійний курйоз у Сокільниках може обернутися корупційним скандалом.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі