Німеччина заблокувала постачання Україні зброї власного виробництва з Естонії

22 січня 2022, 08:11 Політика
Share Button
Фото з відкритих джерел
В уряді Естонії все ще намагаються переконати Німеччину змінити свою думку та сподіваються отримати схвалення, сказав радник міністра оборони Естонії Крісто Енн Вага.

Про це із посиланням на естонських і німецьких чиновників пише The Wall Street Journal.

За даними видання, Берлін відмовляється дозволити Естонії відправити німецьке озброєння в Україну через свою політику щодо експорту зброї до регіонів, де тривають збройні конфлікти.

“Принцип, що регулює експорт озброєнь, завжди однаковий — незалежно від того, надходить воно безпосередньо з Німеччини чи з третіх країн — і на цьому етапі не було видано жодного дозволу”, — сказав виданню представник німецького уряду.

Німеччина є одним із найбільших у світі експортерів зброї. Однак німецькі чиновники заявляють, що про експорт зброї в Україну не може бути й мови через нинішню напруженість у регіоні та через “роль Німеччини у Другій світовій війні”. Так, нова міністерка закордонних справ Німеччини Анналена Бербок пояснювала, що рішення німецького уряду щодо зброї “має історичний вимір”.

Раніше ЗМІ вже заявляли, нібито Німеччина закрила авіапростір для британського постачання зброї в Україну. Втім, у пізніше у Міноборони Великої Британії спростували цю заяву, хоча не пояснили, чому британські військові літаки доставили протитанкове озброєння Києву, облетівши найкоротший шлях через територію Німеччини.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі