Бюрократію на державній службі спростять: що зміниться

13 листопада 2019 Політика
Share Button
Олександр Стародубцев
Серед найбільш термінових завдань Національного агентства України з питань державної служби (НАДС) новопризначений голова Олександр Стародубцев називає успішне проведення конкурсів на керівні посади.

Про це він заявив журналістам під час брифінгу, інформує «Урядовий портал».

«Тут є два головні завдання. Перше – це надскладна бюрократична процедура, яку ми вже спрощуємо. Я сам «мав щастя» її проходити, і зміг це зробити лише тому, що вже мав досвід на держслужбі. Для фахових людей з бізнесу це непросте випробування. А друге – це залучення кандидатів на конкурси. По деяких позиціях нам критично бракує якісних людей. Їх треба шукати, їх треба переконувати, їх треба готувати до держслужби», – сказав Олександр Стародубцев.

Більш глобальним завданням він вважає перезавантаження державної служби в Україні.

«Починати треба з НАДС, саме агентство має стати пілотним проєктом, прикладом, який можна перенести на інші державні структури, – пояснює він. – Йдеться не тільки про структурні зміни. Ми говоримо про глибинну трансформацію, про цінності і принципи роботи державного службовця. Але це не якась фантастика – я вже маю успішний досвід такої трансформації в Департаменті з регулювання публічних закупівель і ДП «Прозорро». Це яскравий приклад того, як має працювати державна структура сьогодні».

Голова НАДС закликав представників бізнесу, фахівців державної служби активніше долучатися до участі в конкурсах.

«Для фахових амбітних людей зараз чудовий час проявити себе. Зі свого боку, ми вже суттєво спростили процедуру. Також допоможемо кандидатам підготуватися до конкурсу. Долучайтесь», – додав він.

Головним викликом НАДС Стародубцев називає побудову функції HR в державній сфері.

Довідково.

З моменту оголошення конкурсів уряд оголосив 28 вакансій на посади категорії «А», а Комісія з питань вищого корпусу державної служби рекомендувала Кабінету Міністрів 36 кандидатів на різні посади.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі