Окупанти переселили в Крим півмільйона росіян – МЗС

20 жовтня 2020 Життя
Share Button
Фото з відкритих джерел
Після незаконної анексії Криму російські окупанти перетворили півострів на військову базу та продовжують цілеспрямовану політику щодо зміни його демографічної структури.

Про це повідомляє “Укрінформ“.

“В тому, що стосується Криму – окупанти перетворили його на військову базу, і будь-яка дія Росії, зокрема, будь-який інфраструктурний проєкт, мають очевидне військове призначення. Навіть ті дороги, які вони збудували у Криму, призначені для посилення їх військової присутності.

Вони витісняють українське населення з Криму. З іншого боку, вони заводять туди російських громадян. Ми маємо різні цифри, але навіть за російською статистикою 100 тисяч з чимось росіян заїхали до Криму, але неофіційна цифра є у п’ять разів вищою. Ми вважаємо, що принаймні півмільйона російських громадян є вже зараз у Криму, і це, безумовно, є величезною загрозою для національної безпеки”, – зазначила заступниця міністра закордонних справ України Еміне Джапарова.

За її словами, ще одна особливість поведінки російських окупантів – активна колонізація півострова, яка відбувається просто зараз.

Вона зауважила, що для України ці питання є дуже чутливими, адже Росія використовує демографічну чистку як вже свій “класичний” інструмент для приховування власних злочинів. Окупанти влаштовують для місцевого населення психологічний терор, проводять свавільні арешти та систематичні обшуки з єдиною метою – залякати людей, забрати в них свободу на спротив та на самовираження.

«Агресія РФ призвела до появи в Україні більше 1,45 мільйона переміщених осіб, включаючи тих, хто виїхав з Криму. Ми говоримо, що таких людей може бути до 60 тисяч, але це не точна статистика, оскільки багато з українців вважали за дискримінацію реєструватися в якості біженців на власній землі. Ми переконані, що ця цифра українських громадян, що виїхали з Криму, де факто, є вищою», – додала Еміне Джапарова.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі