Окупанти на Донеччині готують повний перехід освіти на російські стандарти, — СБУ

24 вересня 2021 Війна на Сході
Share Button
Скріншот з відео
У «ДНР» завершується так зване реформування сфери освіти та науки, яке передбачає повний перехід освітньої галузі на стандарти Росії. Це ще один доказ інституційної присутності РФ на окупованій частині Донецької області.

Про це повідомили у пресцентрі Служби безпеки.

Співробітники СБУ встановили, що у 2016 році у «ДНР» ухвалили концепцію реформування освіти та науки на 2016-2021 роки. Основна її мета — ввести в освітню сферу стандартів Росії.

Активна фаза псевдореформи припала на 2020-2021 роки. Хоча інституційна інтеграція «ДНР» до складу Росії почалася вже з 2017 року. Саме тоді президент РФ Володимир Путін видав указ № 74, яким Росія почала визнавати дипломи, що видають заклади вищої освіти у «ДНР».

За інформацією українських спецслужб, зараз представники «ДНР» намагаються внести ці дипломи до загального реєстру Росії.

У 2019-2020 роках випускникам навчальних закладів «ДНР», акредитованих у РФ, видали понад 2,5 тисячі дипломів державного зразка Росії, а з 2014 року їхня кількість становить понад 8 тисяч.

«Видача офіційних документів РФ організаціям, установам та закладам, розташованим на території України, підтверджує, що Росія контролює окуповані території Донецької та Луганської областей, керує місцевими процесами та посилює свою присутність, маскуючись під структури так званих “ДНР” та “ЛНР”», — наголосили в СБУ.

Також російські посадовці, за даними СБУ, підписують офіційні документи, які стосуються політики РФ стосовно окупованих територій. Так, в одному з листів міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров дозволив відкрити пункти проведення єдиного державного екзамену на базі донецьких Муніципальних закладів освіти «ДНР».

СБУ також має докази того, що чинний «міністр освіти ДНР» Михайло Кушаков має російський паспорт і є офіцером РФ. Він має звання підполковника запасу органів державної безпеки, у 2002 році виїхав до невизнаного Придністров’я, де «працював у сфері освіти». З 2015 року переїхав у «ДНР».

Зараз спецслужбовці перевіряють інформацію про те, що «ДНР» очікує погодження уряду РФ, щоб впроваджувати адміністративні моделі управління, стандартизацію і сертифікацію діяльності органів та установ «ДНР» відповідно до норм РФ.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі