Опитування Зеленського проводять неповнолітні

25 жовтня 2020
Share Button
Фото з соціальних мереж
У мережі з’являються свідчення участі неповнолітніх людей в так званому опитуванні, ініційованому Володимиром Зеленським. У різних областях України діти працюють волонтерами або й навіть отримують бланк для відповідей на запитання.

У Києві користувачка Twitter виклала фото двох 16-річних дівчат, які, за її словами, взялися попрацювати опитувальницями після оголошення в Instagram. Жінка повідомила про це поліцію. Пізніше вона повідомила, що дівчат вдалося переконати не брати участі в «опитуванні», і вони пішли додому, повідомляє Громадське.

Також у  Черкасах волонтером на «опитуванні від Зеленського» є 16-річний хлопець. Підліток стоїть при вході до приміщення виборчої дільниці. Журналістам він показав документи, що дозволяють працювати волонтером, і сказав, що до опитування не закликає, а лише пояснює, коли до нього підходять.

 

А на Рівненщині в місті Костопіль до «опитування» Зеленського залучили 14-річну дитину. Про це спершу повідомила депутатка від «Європейської Солідарності» Ірина Геращенко, а згодом підтвердила поліція регіону. Із матір’ю хлопчика провели виховну бесіду.

Так само в Херсоні, опитувальник із «питаннями від Зеленського» видали неповнолітньому. Чи буде він заповнювати його, невідомо.

Як пояснила уповноважена з прав людини Людмила Денісова, оскільки опитування є добровільним, участь у ньому дітей регламентується законом «Про волонтерську діяльність». Відповідно до нього, волонтерами можуть бути люди віком від 14 до 18 років, тобто неповнолітні.

«Участь неповнолітніх дітей у волонтерстві правомірна, якщо згода на неї дана батьками або іншими законними представниками дитини, а сама волонтерська допомога є добровільною та безоплатною», — підсумувала вона.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі