Оркестр Військово-повітряних сил США виконав колядку “Щедрик”

19 грудня 2020, 21:20 Відео, Культура
Share Button
Скріншот із відео
«Співочі сержанти» — хор Військово-повітряних сил США — заспівав різдвяну колядку «Щедрик», яка стала відомою в усьому світі в обробці українського композитора Миколи Леонтовича під назвою «Carol of the Bells» («Колядка дзвонів»).

Відео виконання «Щедрика» презентувала підполковниця Крістіна Мур Уррутія, керівниця оркестру ВПС США в Європі, як інформує Радіо Свобода.

Із вітальним словом до українського населення звернулася підполковник Крістіна Мур Уррутія, керівниця оркестру ВПС США у Європі. Згадавши історію “Щедрика”, автором якого є відомий український композитор Микола Леонтович, вона підкреслила, що нині ця пісня є однією із найулюбленіших у американців на Різдво.

Вона нагадала, що англійська назва колядки («Колядка дзвонів») виникла тому, що американському хоровому диригенту Петру Вільговському «Щедрик» нагадав дзвони. Почув цю пісню Вільговський у 1921 році, під час гастролів Українського національного хору у США.

«Сьогодні “Carol of the Bells” — одна з найвідоміших і найулюбленіших різдвяних пісень у США», — говорить Уррутія й додає, що акапельне виконання «Щедрика» «Співочими сержантами» є «знаком вшанування українсько-американського партнерства».

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі