Орнітологи просять не годувати диких лебедів хлібом

14 січня 2021 Світ тварин
Share Button
Фото - ілюстративне
Найкраще для птахів - зерно або рослинний корм.

Про це інформує пресслужба ЛОДА.

“Хліб – це  продукт, виготовлений для споживання людиною, і відповідно для птахів він не є корисним. Ця їжа викликає бродіння в організмі і фактично лебеді можуть загинути. Найкраще для них – це зерно, або рослинний корм – подрібнена морква, капуста”, –  зазначив директор національного природного парку “Північне Поділля” Андрій Кийко

Природоохоронець наголошує,  підгодовувати лебедів  варто лише під час сильних морозів, у всі інші дні ці птахи можуть самі про себе подбати. Інакше птах звикне до цього місця і не захоче перелітати на іншу водойму.

Щодо інших дрібних птахів, департамент екології та природних ресурсів нагадує: допомогти пернатим в холодну пору зовсім не складно, кожен з нас може долучитися до цього. Необхідно зробити годівницю і повісити її за балконом, на дереві чи у будь-якому зручному місці.

“Годівниця обов’язково повинна мати дах, щоб накривав їжу від дощу і снігу, інакше вона швидко розм’якне, а це шкідливо для птахів. У годівничку можна покласти пшоно, просо, овес, пшеницю, не солене сало, сухофрукти, сушені ягоди горобини, кукурудзяні зерна, терті яблука, не смажене соняшникове чи гарбузове насіння. Не давайте птахам чорного хліба, гострих та смажених продуктів, горішків, цитрусових, зіпсованих зернових.  Обов’язково покладіть у годівничку ємність із водою”, – зазначив директор департаменту Руслан Гречаник.

Птахи-кочівники, які не звикли до годівниць, такі як снігур, дрізд, щиголь, вівсянка, перелітають в пошуках свого основного корму. Це плоди дерев і чагарників, бур`яни. Допомогти взимку таким птахам просто – не збирайте восени плоди з дерев повністю, залишайте на гілках декілька для пернатих.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі