Парламент зробив перший крок назустріч рівності жінок та чоловіків у догляді за дітьми

03 грудня 2020
Share Button
Фото: Олександр Клименко
Верховна Рада України конституційною більшістю у 301 голос прийняла за основу Проєкт Закону №3695 «Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо забезпечення рівних можливостей матері та батька на догляд за дитиною».

«Парламент зробив перший вагомий крок назустріч рівності жінок та чоловіків в догляді за дітьми та до відповідального батьківства. Співавторами цього законопроекту є група народних депутатів з МФО «Рівні можливості», — наголосила заступниця Голови Верховної Ради Олена Кондратюк, інформують на сторінці Верховної Ради.

На своїй Фейсбук сторінці вона зауважила, що в Україні досі основне навантаження після народження дитини лягає виключно на плечі жінок.

«Цей законопроєкт означає рівні разом з мамою права батька у вихованні та догляді за малюками в перші найважливіші місяці їхнього життя. Це право тата взяти додаткову відпустку по догляду за дитиною, як у багатьох країнах Європейського Союзу. Наприклад, у Фінляндії татусям надається до 9 тижнів такої відпустки, в Португалії — 5 тижнів, в Литві — 4 тижні», — підкреслила Олена Кондратюк.

За її словами, в Україні досі не було створено законодавчих умов для того, щоб чоловік міг в повній мірі взяти на себе відповідальність і розділити з мамою частину турбот за новонародженими і щоб мати дитини, при потребі, могла працювати далі, «не руйнуючи свою кар’єру, або бізнес, не випадаючи повністю з економічного і соціального життя».

Попри формально закріплене право чоловіка на відпустку для догляду за дитиною, на практиці чоловіки зіштовхуються з перешкодами у реалізації такого права. Так, батько, матір дитини якого є ФОПом, обмежений у праві скористатися відпусткою для догляду за дитиною, оскільки матір дитини не завжди перебуває в трудових відносинах та не має права на будь-який вид відпустки.

Батько дитини також не може скористатися додатковою відпусткою, що надається жінці, яка працює і має двох або більше дітей віком до 15 років, чи дитину з інвалідністю або усиновлену дитину.

«Наш законопроєкт ліквідовує дискримінацію чоловіків в усіх цих питаннях. Такий крок до рівності також відповідає зобов’язанням України в рамках Ради Європи, Угоди про асоціацію з ЄС. Дякую всім, хто разом з нами готував цю законодавчу ініціативу і проголосував за неї», — зазначила Заступниця Голови парламенту Олена Кондратюк, яка є також співголовою МФО «Рівні можливості».

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі