Партія «За майбутнє» закликає владу обмежити експорт продовольства з України

15 червня 2021 Економіка
Share Button
Ілюстративне фото
В Україні, за даними Держстату, протягом цього року вартість яєць зросла на 71,3%, цукор став дорожчим на 62,8%, олія — на 49,5%, а хліб зріс у ціні на 13,7%.

Однак це не межа. Є ризик того, що восени на Україну очікує дефіцит продовольства, що призведе до ще більшого підвищення цін на популярні продукти харчування. Це пов’язано з різким зростанням світових цін на агросировину, через що збільшилися обсяги експорту продукції з України. Якщо влада терміново не відреагує, то ми будемо вимушені набагато дорожче закуповувати агросировину в інших країнах, переконаний співголова депутатської групи «Партія «ЗА МАЙБУТНЄ» у Верховній Раді Тарас Батенко.

«Протягом останнього року експерти ООН зафіксували найбільше зростання світових цін на продовольство за останнє десятиріччя. Цим користуються українські виробники сільськогосподарської продукції, намагаючись продати якомога більше за кордон. Тобто зростає експорт, вивозиться продовольство. Це провокує ще більший ріст цін усередині країни. За прогнозами експертів, до кінця року вони зростуть у середньому ще на 30–40%, а пік інфляційного сплеску припаде на жовтень-листопад. Є ризик, що вже восени в Україні виникне штучний дефіцит продовольства, і ми будемо вимушені закуповувати агросировину в Європі», — зазначив народний депутат України.

«Партія «ЗА МАЙБУТНЄ», щоб уникнути дефіциту та зупинити зростання цін на продукти харчування, закликає владу терміново обмежити експорт сировини та продовольства з України, а також створити додаткові стимули для ввезення в Україну товарів критичного імпорту!

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі