ПАРЄ ухвалила рішення, яким визнала переслідування кримських татар Росією

23 червня 2021 Політика
Share Button
Ілюстративне фото
Парламентська асамблея Ради Європи визнала переслідування Росією кримських татар.

Парламентська асамблея Ради Європи на своєму засіданні у середу, 23 червня, провела дебати і ухвалила резолюцію, яка містить жорстку міжнародну критику Росії через продовження грубих порушень прав людини і міжнародного права. Про це на своїй сторінці в Facebook повідомила заступниця члена постійної делегації в ПАРЄ Євгенія Кравчук.

За її словами, у процесі обговорення на засіданні Комітету з рівності та недискримінації і безпосередньо у залі була ухвалена ціла низка поправок, які системно констатують політичну основу переслідувань кримських татар окупаційною владою. Зміна тональності документу відчувається і у його назві: з «Ситуації з кримськими татарами» вона перетворилася на «Порушення прав людини, вчинені щодо кримських татар у Криму».

За резолюцію проголосувало 73 депутатів, проти – 13, двоє утрималися

Під час розгляду були підтримані усі поправки, які запропонували на засіданні українські депутати, а також інші парламентарі. Під час дебатів проти жорсткої критики РФ виступили самі росіяни, а також один з представників групи комуністів/крайніх лівих. Росія у підсумку відмовилася від права пропонувати зміни до цього документу, пише «Європейська правда».

Загалом Резолюція містить чіткі сигнали про необхідність дотримання прав кримських татар в окупованому Криму. Крім того, вона:

  • Визнає, що «Із початку 2014 року триває тимчасова окупація Російською Федерацією АР Крим та міста Севастополя (Крим), що є частиною території України. Кримські татари потерпають через грубі порушення їхніх прав»;
  • Містить заклик Асамблеї до РФ припинити застосування російського законодавства в Криму, в тому числі у сферах тероризму та екстремізму, натомість застосовувати норми міжнародного права та законодавства України;
  • Констатує, що репресії російського окупаційного режиму проти кримських татар включають убивства, насильницькі зникнення, тортури, нелюдське поводження, що принижує гідність. Це все здійснюється російськими силовиками із застосуванням протиправних і несправедливих юридичних процедур.
  • Зазначає факти насильницького та протиправного переміщення кримських татар на територію РФ;
  • Звертає увагу на переслідування журналістів, обмеження свободи слова та зібрань, тиск на кримськотатарських правозахисників;
  • Наголошує, що все вищезазначене створює у Криму атмосферу страху і ворожнечі.

Також у Резолюції міститься заклик до Росії скасувати рішення, що забороняє діяльність Меджлісу кримськотатарського народу, і дозволити його лідерам Мустафі Джемілєву та Рефату Чубарову повернутися до Криму, а також гарантувати повне забезпечення права на свободу об’єднань та мирних зібрань кримських татар.

За словами Євгенії Кравчук, Європейський суд з прав людини вже визнав прийнятним міждержавний позов, що порушує багато з цих питань, Україна проти Росії, а ухвалена Резолюція, зможе посилити позиції України у міжнародних судах.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі