Патріарх Філарет закликає УПЦ МП, ПЦУ та Київський патріархат об’єднатися

03 червня 2022, 16:54 Життя
Share Button
Фото: Уніан
Філарет закликав до об’єднавчого собору «трьох гілок українського православ’я», маючи на увазі Українську православну церкву Московського патріархату, Православну церкву України та УПЦ Київського патріархату, чия діяльність наразі формально припинені.

Про це йдеться в зверненні Філарета, оприлюдненому 3 червня.

«Як найстарший за хіротонією та за віком архієрей Православної Церкви, ініціюю скликання Всеукраїнського помісного православного собору, в роботі якого взяли б участь представники всіх трьох гілок українського Православ’я. На мою думку, цей собор має прийняти рішення про об’єднання в єдину помісну апостольську Українську Православну Церкву з патріаршим управлінням та проголосити повну автокефалію. Перед тим закликаю представників Церкви зустрітися для обговорення регламенту собору та визначення дати його проведення», – запропонував він.

Філарет назвав «великою бідою» розділення українського православ’я на три гілки, висловивши думку, що воно духовно послаблює Україну.

«Постання єдиної помісної Української Православної Церкви, незалежної від чужих релігійних центрів із Патріархом на чолі, принесе духовну консолідацію українській нації та пришвидшить нашу перемогу над безбожним агресором і зможе гарантувати подальший розвиток нашої держави. Ми зобов’язані об’єднати все українське Православ’я в одну Церкву», – йдеться в зверненні почесного патріарха.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі