Патріарх УГКЦ розповів, коли більшість українців святкуватиме Різдво 25 грудня

09 січня 2022, 06:30 Життя
Share Button
Глава УГКЦ Святослав Шевчук
Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук не заперечує можливості перенесення святкування Різдва з 7 січня, але вважає, що така календарна реформа "на цей момент ще не готова".

Про це першоєрарх сказав в інтервʼю “Радіо Свобода”.

“Питання календарної реформи поки що розділяє. Ми мали нагоду ґрунтовно розмірковувати на Синоді наших єпископів в Україні, і поки що бачили, що відсоток людей, які розуміють і готові це зробити, є ще доволі невеликим, немає тієї критичної кількості, яка б дозволила це зробити. А з іншого боку, справді ми хочемо такого типу реформу робити разом із нашими православними братами, щоб наша календарна реформа не призвела до ще однієї лінії якогось поділу між нашими Церквами… Тому в найближчій перспективі можливості такої реформи я поки що не бачу, але ми працюємо над тим, щоб наші люди “дозрівали”. Ми бачимо, що такі розмови ведуться теж і на рівні вселенського християнства. Мова йде теж про необхідність реформи не лише нерухомих свят, а навіть і Пасхалії, бо не тільки Різдво ми хочемо святкувати з усіма християнами разом, але також і Пасху, бо Пасха є найбільшим християнським святом. Тому екуменічний вимір такої реформи очевидний сьогодні для всіх, і ми хочемо бути частиною цього процесу”, – наголосив Святослав Шевчук.

Зазначимо, що колега блаженнішого Святослава, глава Православної церкви України Епіфаній припустив, що українці можуть перейти на святкування Різдва 25 грудня впродовж 10 років.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі