Пентагон очолить Ллойд Остін: що він казав про Україну

22 січня 2021, 10:55 Політика
Share Button
Фото: REUTERS
Палата представників Конгресу США схвалила положення, що дозволяє затвердити відставного генерала Ллойда Остіна як виняток на посаді глави Пентагону.

Як повідомляє CNN, зробити виняток для Остіна довелося тому, що згідно із законом Пентагон не можуть очолювати звільнені з дійсної військової служби менш ніж 7 років тому. А Остін звільнився з військової служби лише навесні 2016 року.

До цього в історії США Конгрес двічі робив виняток щодо терміну, який пройшов зі звільнення зі служби: для Джорджа Маршалла 1950 року і Джеймса Меттіса 2017 року.

Остін перебував на дійсній військовій службі 41 рік. Він став шостим афроамериканцем, який отримав чотири генеральські зірки.

Зазначимо, раніше Остін заявив, що одним із пріоритетних напрямів у відносинах з Україною для США залишиться її підтримка у сфері безпеки й оборони на тлі протистояння агресії Росії. Про це пише Прямий.

Кандидат на посаду міністра оборони США зауважив, що виступає за надання летальної допомоги Україні. Зокрема, щоб забезпечити країну необхідним для захисту озброєнням.

Остін також пообіцяв своєчасно оцінювати потреби української держави в допомозі та вносити корективи. Зі свого боку, зазначив він, Україна повинна досягти “стійкого прогресу у сфері управління та антикорупційних реформ”.

Крім того, Остін говорив, що Росія і Китай – основні виклики для США. За його словами, Росія – це “ключовий противник”, тоді як Китай – “загроза, що наростає”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі