Кравчук Євгенія

Кравчук Євгенія

Заступниця фракції "Слуги Народу" у Верховній Раді

Переносити чи не переносити робочі дні?

Share Button
Фото із відкритих джерел
Медіа жваво відреагували на законопроєкт 4597 щодо скасування перенесення робочих днів через свята для узгодження вітчизняного законодавства із законодавством Європейського Союзу.

Законопроєкт скасовує для Кабміну можливість переносити робочі дні, а також робити вихідним наступний день, якщо свято припадає на суботу чи неділю. Це припиняє практику тривалих вихідних, як-от, наприклад, ті, що ми мали цьогоріч на Різдвяні свята.

Я розумію логіку цього законопроекту і особисто мені не буде складно перелаштувати графік – крім того із всюдисущим інтернет зв‘язком грань між робочими і вихідними днями практично відсутня.

Але я б хотіла запропонувати колегам подивитися на питання з іншого боку, який для мене як співавторки законопроєкту «Про туризм» і членкині Комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики є не менш важливим, ніж узгодженість законодавств.

«Тривалі вихідні» – це час, коли ми подорожуємо Україною та інвестуємо таким чином у внутрішній туризм та сферу гостинності. Це улюблені львівські кав’ярні, пляжі Півдня країни , готелі з краєвидом на Карпати та тисячі мальовничих куточків, куди ми мандруємо сім’єю, з друзями або й просто наодинці. І саме у ці 3-4 дні українці навряд будуть планувати довгі перельоти закордон, а, скоріше, стрибнуть в Інтерсіті до Одеси чи Львова.

Впевнена, якщо провести відповідну статистичну оцінку, левова доля прибутків туристичної галузі в Україні припадає саме на ці тривалі святкові вихідні.
Сьогодні варто зважати на реалії, в яких зараз живе, а радше навіть виживає, туристична сфера та сфера гостинності – одні з найбільш економічно постраждалих від пандемії.

Тому, на мою думку, до питання синхронізації з законодавством ЄС щодо вихідних краще повернутися тоді, коли внутрішній туризм нарешті розправить крила.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі