За грудень платіжки за газ будуть дешевші

10 грудня 2019 Економіка
Share Button
Фото: ВВС
У грудні ціна на природний газ для споживачів буде на 13% нижчою, ніж у листопаді.

У грудні 2019 року ціна на природний газ для споживачів, які купують газ на умовах ПСО, становитиме 4 277 грн за тис. куб. м (без урахування ПДВ, націнки газзбутів і транспортних витрат). Це на 13% нижче рівня регульованої ціни газу, яка діяла в листопаді 2019 року, повідомляє пресслужба “Нафтогазу”.

Незважаючи на те, що за результатами біржових торгів ринкова ціна газу на українському ринку за останній місяць не знижувалася, регульована ціна в грудні 2019 року знизилася відповідно до заявленої вартості розмитненого в листопаді газу, йдеться у повідомленні.

У компанії також зазначають, що цей рівень в поточних умовах не є ринковим і визначається формулою, що міститься в постанові КМУ від 03.04.2019 №293. Ця постанова діє до кінця 2019 року.

За домовленістю з МВФ, з 1 січня 2020 року Україна переходить на ринкове ціноутворення на газ для побутових споживачів в рамках ПСО. З 1 травня 2020 року Україна взяла на себе зобов’язання повністю лібералізувати ринок постачання газу побутовим споживачам і забезпечити умови для конкуренції в цьому сегменті.

Нагадаємо, раніше президент Володимир Зеленський пообіцяв менші суми у платіжках за газ.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі