
Американські та австралійські вчені, які займаються створенням цієї вакцини, очікують на дозвіл для проведення першої фази клінічних випробувань. Про це пише GreenPost.
За останні десятиліття найбільшим проривом в терапії раку стала розробка інгібіторів імунних точок контрольної відповіді. В основі цієї терапії – блокування механізму, який ракові клітини використовують для того, аби уникати атак імунної системи. Зокрема, ракові клітини часто зламують білок контрольної точки на поверхні імунних клітин PD-1. Коли він з’єднується з іншим таким білком PD-L1, який є на здорових клітинах та на деяких ракових, то імунна клітина отримує сигнал про те, що тут немає нічого небезпечного й можна рухатися далі.
Інгібітори PD-1 – відносно новий клас ліків, які дозволяють клітинам-вбивцям ефективніше полювати за раковими. Впродовж останніх років вчені визначили кілька моноклональних антитіл першого покоління і отримали дозвіл на їх випробування.
Нова терапія, яку запропонували вчені з Огайо, називається PD1-Vaxx. Вона призначена для виклику сильнішої імунної відповіді. Протестувавши новий метод на тваринах з раком товстої кишки, науковці помітили повний відгук у 9 з 10 піддослідних. Науковці пояснили, що комбінація вакцини з імунотерапією заряджає імунну систему та націлює її на знищення онко клітин. Попередні випробування підтвердили безпеку вакцини.
Коментарі