Після розслідування журналістів “Діла” у родини Медведчука-Козака правоохоронці проводять обшуки

Мар'яна Сич | 27 квітня 2022, 18:06 Львів
Share Button
Віктор Медведчук і Тарас Козак
Представники Державного бюро розслідувань проводять обшуки за 23 адресами у місті Львові та Львівській області. Це місця проживання, реєстрації, житлові, нежитлові приміщення, які належать на праві власності родичам Медведчука-Козака та директору, головному бухгалтеру однієї із родинних фірм Медведчука-Козака.

Кримінальне провадження відкрили 25 березня за підозрою у зловживанні владою, службовим становищем (ст 364 ККУ) та порушенні правил охорони або використання надр (ст 240 ККУ). Мова йде про можливий незаконний видобуток піску на двох кар’єрах у селах Родатичі та Великополе, що на Львівщині.

У вересні минулого року журналісти “Діла” опублікували розслідування “Дорога для АТОвців чи родинної фірми нардепа Козака?”. Тоді ми розповідали, що компанія “Керамбуд” отримала спецдозвіл на користування надрами у 2004 році з порушенням процедури без аукціону. Цей спецдозвіл оскаржували прокурори. Суди тривали декілька років і документ визнали недійсним. Але рівно за місяць суд своє рішення анулював. Відтак підприємтсво продовжувало працювати. А під час перевірки екологічної інспекції, представники фірми показували ухвалу про нібито скасування тієї постанови. Натомість слідство з’ясувало, що така ухвала в реєстрі відсутня, її взагалі не існувало. А виніс її суддя ВАСУ Микола Сірош, який перебуває у розшуку у кримінальному провадженні НАБУ.

Фігурантами кримінального провадження правоохоронців стали рідні брати нардепів – Сергій Медведчук, Богдан Козак, цивільна дружина народного обранця Козака – Наталія Лавренюк, директор ТОВ “Керамбуд” Андрій Полянський та головний бухгалтер фірми Ігор Шавяк. Останні двоє є довіреними особами Сергія Медведчука та Богдана Козака.

За інформацією джерел журналістів “Діла” Сергій Медведчук 8 січня покинув територію України. Він вилетів рейсом з Києва до Варшави. А впродовж 2 останніх років Медведчук старший 8 разів відвідував російську федерацію.

Представники ДБР проводили обшуки по місцю проживання, реєстрації, в житлових та нежитлових приміщеннях, які належать на праві власності фігурантів, з метою відшукання доказів протиправної діяльності братів Медведчуків-Козаків, встановлення усього незаконно набутого майна, з метою подальшого арешту та направлення в АРМУ, а також відпрацювання їх причетності до фінансування збройної агресії росії стосовно України.

Журналістам “Діла” вдалося зафіксували, як правоохоронці проводили обшуки у будинку Козака у селі Сокільники. У гаражі була одна автівка. Як тільки журналісти почали фотографувати подвір’я, невідомий чоловік зачинив ворота. “Екскурсію” правоохоронцям проводила мама нардепа Софія Козак. Навесні 2021 року саме на Софію Козак переписали ключовий родинний бізнес. Зараз же він знову належить рідним братам Козака-Медведчука.

Під час обшуків у квартирі, в якій зареєстрована цивільна дружина нардепа Козака, правоохоронці зафіксували пачки готівки. Це були євро, гривні та російські рублі.

Також обшуки були в офісах родинних компаній Медведчука-Козака (“Керамбуд”, “Бетонбуд”, “Озеро”, “Галицьке перехрестя”, “Осокір”, “Трансмонолітавто”, “Капітал Плаза”). Правоохоронці оглядали і земельні ділянки-кар’єри, які перебувають у користуванні ТОВ “Керамбуд” у селі Родатичі та Великополе з метою виявлення та вилучення техніки.

За даними слідства ТОВ “Керамбуд” продавала незаконно видобутий пісок ТОВ “Бетонбуд”. Зокрема ці дві фірми орендували автомобілі на яких продавали продукцію в своїх же фірм “Трансмонолітавто” та “Капітал Плаза”, якими продавали продукцію.

У власності ТОВ «Керамбуд» перебувають 20 транспортних засобів, з яких 3 буси для перевезення людей, 2 кросовери, 12 вантажівок, 2 легкових автомобілі, 1 причіп; 10 земельних ділянок, 3 заправні станції та відкрито 10 банківських рахунків. Натомість у  власності ТОВ «Бетонбуд» належать 35 транспортних засобів, з них 4 буси для перевезення людей, 16 тягачів (фури), 14 вантажівок, 1 причіп.

Як повідомили у ДБР, правоохоронці хочуть знайти незаконно набуте майно Медведчука, Козака та їхніх родичів і заарештувати його. Крім того, слідчі планують документувати причетність фігурантів до фінансування збройної агресії росії щодо України.

Слідчі дії тривають. Лише під час обшуку в одній з квартир, що належить дружині Тараса Козака, слідчі вилучили понад 108 тис. доларів США, 8,5 тис. євро, 18,6 тис. російських рублів, документи на об’єкти нерухомості та банківські картки.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі