Податківці розповіли про пільги на податок на нерухоме майно

01 лютого 2022, 16:02 Економіка
Share Button
Фото: ілюстративне
Податковим кодексом встановлена пільга щодо зменшення оподатковуваної площі для усіх громадян – власників житлової нерухомості.

Про це повідомили у ДПСУ у Львівській області.

Так, площа квартири, чи квартир або їх часток незалежно від їх кількості зменшується на 60 кв. метрів, будинків – на 120 кв. метрів. Тобто, якщо у вас у власності лише квартира 70 кв. метрів, то податок ви сплачуватимете лише за площу перевищення – за 10 кв, метрів.

Якщо у власності є і квартири і будинки – не оподатковується 180 кв. метрів.

Крім цього, сільські, селищні, міські ради та ради об’єднаних територіальних громад встановлюють додаткові пільги з податку, що сплачується на відповідній території, з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, що перебувають у власності, зокрема, фізичних осіб.

Пільги з податку, що сплачується на відповідній території з об’єктів житлової та нежитлової нерухомості, для фізичних осіб визначаються виходячи з їх майнового стану та рівня доходів.

Разом з тим, усі ці пільги не застосовуються, якщо площа об’єктів перевищує п’ятикратний розмір встановленої неоподатковуваної площі або об’єкти нерухомості здаються в оренду чи використовуються у підприємницькій діяльності.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі