Подолали 7 км по пояс у снігу: на Чернігівщині врятували життя юнаку, який загубився в лісі

20 лютого 2021 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Вночі суботи, 20 лютого, у Чернігівській області правоохоронці врятували юнака, що загубився в лісі. Патрульні подолали сім кілометрів по пояс у снігу через поле та ліс, світили ліхтариками з мобільних телефонів, але до ранку встигли відшукати живим дуже змерзлого 17-річного хлопця. Після порятунку юнакові загрожувала ампутація нижніх кінцівок.

Про це повідомляє поліція області.

Так, на початку четвертої години ранку бабуся хлопця повідомила до поліції, що її онук зник близько опівночі – холодної зимної ночі хлопець з села Піски пішов у бік лісу і не повернувся.

“Оскільки вся Чернігівська область нині рясно вкрита снігом, поліцейські планували знайти хлопця по слідах. Справді було видно, що від свого дому хлопець пішов навпростець через поле до лісу”, – йдеться в повідомленні.

Пішки навздогін кинулися патрульний Максим Пономаренко з напарником Дмитром Харченком та слідчо-оперативною групою. Використання службової автівки на пів метровій сніговій цілині було виключене.

За словами патрульного, у полі було дуже холодно, вітром замітало сліди. В одному місці сліди розходилися у дві сторони, тому вони розділилися зі слідчо-оперативною групою. Хлопець блукав колами то в полі, то в самому лісі, то виходив з лісу, то знову заходив.

Зрештою, за декілька годин пошуків патрульні побачили вдалині людський силует. Хлопець уже досить довго пролежав на снігу. Він був живий і притомний, проте неспроможний самостійно рухатись. Він одразу розповів, що не відчуває ніг.

“Поліцейські миттєво повідомили лікарям про хлопця з переохолодженням. Та щоб доставити пацієнта у медичний заклад, слід було спочатку добратися до місця, куди могла під’їхати автівка. А це — сім кілометрів снігової цілини. Поліцейські брали хлопця під руки та по черзі вели його, час від часу розтираючи руки та ноги. Вони самі вже змерзли, понабирали у взуття снігу, у правоохоронців розрядилися телефони з ліхтариками, але вони мали врятувати хлопця, життя якого висіло на волосині”, – йдеться в повідомленні.

Патрульним автомобілем поліції парубка негайно доправили до Бахмацької центральної районної лікарні. Лікарі поставили йому діагноз: загальне переохолодження та обмороження ніг.

“Спочатку навіть розглядалася ймовірність ампутації нижніх кінцівок пацієнта. Однак цієї страшної перспективи хлопець таки уник. Як визнали медики, ключову роль відіграла відчайдушна рішучість та грамотні дії поліцейських під час порятунку юнака”, – підсумували у поліції.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі