Покинуті напризволяще: на Прикарпатті голодують бізони

14 жовтня 2020 Життя, Світ тварин
Share Button
На Прикарпатті вже вісім років не можуть прилаштувати сімейство бізонів. На тварин просто немає документів і вони нелегально живуть в одному із лісгоспів.

Це фото виснажених і занедбаних бізонів в соцмережі виклали активісти. Зоозахисники б’ють на сполох: тварини недоїдають і на межі загибелі, пишуть Версії з посиланням на Подробиці.

У цих “ходячих скелетах” важко впізнати величних та могутніх північноамериканських биків. Тварини зовсім не бояться людей, і дозволяють годувати себе з рук.

Диких тварин привезли у Вигодський лісгосп ще у 2012 році. І тоді їх було значно більше. Лише одних бізонів – більше десятка. А ще муфлони, благородні Олені, європейські лані. Загалом півсотні особин. Все що залишилось – це ці троє бідак: самець, самка, і їх дитинча, якому в травні виповнився рік.

Привіз їх сюди колишній директор, розповідають працівники лісгоспу. Без жодних документів! Нібито аби влаштовувати полювання для високопосадовців. Та в країні тоді грянула революція, і тварин випустили. Повернути вдалося чотирьох бізонів. Поки лісники шукали куди прилаштувати “рогатих”, права на парнокопитних заявили дві фірми. І почали вимагати від лісгоспу повернути весь звіринець – разом з тими, що втекли, або ж компенсувати вартість грошима. Суд вирішив: жодна з фірм права на бізонів немає. Втім лісгосп, однак, взяти на баланс тварин не може. Вони – без документів. І як наслідок, виділяти гроші на їх утримання лісгосп не може. Тож бізони живуть за гроші благодійників.

Андрій Рак, головний лісничий ДП “Вигодське лісове господарство”:

Люди настільки звикли, що коли перед снігом самі привозять бізонам харчування. Лісники, коли косять для лісових тварин, також безоплатно докошують і для бізонів. Овочі, морква, буряк, зерно. Бачите, як він облизується.

Звинувачення у мордуванні тварин голодом лісники відкидають. Надмірну ж худорлявість списують на хвороби. Кажуть: за вісім років, їх жодного разу не оглядав ветеринар. Причина все та ж – відсутність документів. Про все це працівники лісгоспу неодноразово повідомляли і правоохоронні органи, і Міністерство екології.

Андрій Рак, головний лісничий ДП “Вигодське лісове господарство”:

Відповідь практично однакова: оскільки вони не є на балансі – їх нема, покажіть тварин на балансі і ми будемо реагувати.

Після дописів активістів і розголосу в ЗМІ, у лісгосп із перевіркою приїхала Держекоінспекція разом із зоологами.

Любомир Мищук, ветеринарний фельдшер Вигодської дільниці:

У задовільному стані. Як я виїжджав, кормів було завезено достатньо. – А чого такі худі? Що їм бракує? – Може за те що під замком, може клімат не підходить.

Тим часом прийняти тварин вже погодився Галицький національний природний парк. Та для цього потрібне погодження з Мінекології. Рішення поки немає. Самі лісники зізнаються, мало вірять у те, що бізонів у них нарешті заберуть. Мовляв, їхньою долею переймаються завжди перед черговими виборами, а потім – забувають.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі