Поліція перевірятиме сертифікати про вакцинацію за QR-кодом

Віра Шурмакевич | 19 жовтня 2021 Життя
Share Button
За використання підроблених довідок чи сертифікатів передбачене покарання - від штрафу на суму до 850 гривень до обмеження волі терміном до двох років.

Сертифікати перевірятимуть з додатку «Дія» за допомогою QR-коду або ж скануватимуть паперовий варіант.

Перший заступник директора Департаменту патрульної поліції України Олексій Білошицький розповів, що Національна поліція разом із Міністерством цифрової трансформації уже розробили програмне забезпечення для перевірки і встановлюватимуть його на планшети поліцейських.

Таку інформацію він повідомив 18 жовтня у ефірі телеканалу «1+1», передає пресслужба МВС.

«Перевіряти достовірність сертифікатів про вакцинацію громадян з 21 жовтня будуть працівники Держпродспоживслужби, Центру контролю та профілактики хворіб, а також працівники Патрульної поліції України. Перевірку проводитимуть у місцях великого скупчення людей, де може бути поширення хвороби – під час перевезень, відвідувань закладів, ринків, торговельних майданчиків»,відзначив заступник начальника Департаменту патрульної поліції України. 

Також Олексій Білошицький наголосив на тому, що у паперовому варіанті сертифіката має бути інформація про вид та кількість доз щеплення, підпис лікаря та печатка закладу охорони здоров’я. Це потрібно для того, аби працівники поліції змогли перевірити, чи сертифікат є непідробленим.

За виготовлення і збут фальшивих медичних  документів правопорушникам може загрожувати покарання – від штрафу у 17 тисяч гривень до 5 років позбавлення волі.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі