Поліція відкрила 17 кримінальних проваджень у зв’язку з порушеннями на 87 окрузі

06 квітня 2021 Кримінал, Політика
Share Button
Фото із відкритих джерел
У зв'язку з можливими виборчими порушеннями на окрузі №87 в Івано-Франківській області під час довиборів до Верховної Ради поліція відкрила 17 кримінальних проваджень.

Івано-Франківська поліція розпочала 17 кримінальних проваджень. 12 із них пов’язані з порушенням виборчого законодавства, ще п’ять стосуються виборчого процесу. Загалом правоохоронці отримали 113 повідомлень про можливі порушення”, – ідеться у пресслужбі Національної поліції.

За інформацією Нацполіції, щоб забезпечити правопорядок під час проміжних виборів народного депутата, поліцейські Івано-Франківської області посилено стежили за порядком і оперативно реагували на всі повідомлення про можливі порушення виборчого законодавства.

Як зазначається, загалом на лінію 102 надійшли 113 повідомлень. Після ретельної перевірки отриманої від громадян інформації поліцейські склали 12 адміністративних протоколів, які переважно стосувалися порушень виготовлення або розміщення матеріалів передвиборної агітації.

“Окрім того, слідчі та підрозділи дізнання розпочали 17 кримінальних проваджень. 12 із них безпосередньо пов‘язані з порушенням виборчого законодавства, п’ять – опосередковано пов’язані з порушенням виборчого процесу”, – інформує Нацполіція.

Зокрема, одне кримінальне провадження відкрито за фактом перешкоджання здійсненню виборчого права, роботі виборчої комісії (ч.3 ст. 157 Кримінального кодексу України); п’ять – за фактами підкупу виборців (ч.4 ст. 160 Кримінального кодексу України), ще одне – за фактом використання підробних документів (ч.3 ст.358 Кримінального кодексу України), чотири – за фактами завідомо неправдивого повідомлення про загрозу безпеці громадян, знищення або пошкодження об’єктів власності (ч.1 ст.259 Кримінального кодексу України).

Крім того зазначається, що в період з 2 по 3 квітня поліцейські розпочали шість кримінальних проваджень за фактами розкрадання виборчих бюлетенів шести дільничних виборчих комісій.

“У ході досудового розслідування у зазначених кримінальних провадженнях проведено огляди місця події в приміщенні окружної виборчої комісії, допитано свідків, зокрема представника кандидата в народні депутати, трьох членів ОВК №87, 64 членів ДВК, зокрема голів, заступників і секретарів, вісьмох працівників поліції, трьох офіційних спостерігачів, двох журналістів та директора будинку культури, де розміщується ОВК.  Також  заплановано низку оперативних заходів і слідчих дій”, – ідеться в повідомленні.

Також у Нацполіції наголошують, що поліцейські Івано-Франківської області ретельно вивчають повідомлення, зокрема інформацію в мережі Інтернет, про можливі порушення виборчого законодавства і після проведення першочергової перевірки надають усім подіям правову кваліфікацію.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі