Поліція вибачилася перед лікаркою з Київщини за затримання, яке відбулося 22 роки тому

13 травня 2021 Життя
Share Button
Фото ілюстративне
Васильківський міський відділ головного управління Міністерства внутрішніх справ у Київській області публічно вибачився за дії тодішніх працівників міліції, які затримали лікарку Любов Погрібну 19 квітня 1999 року.

Таке оголошення з’явилося в газеті «Голос України», пише «Інтерфакс-Україна».

Повідомлення опублікувала ліквідаційна комісія цього міськвідділу в межах статті про відповідальність працівників міліції перед законом «Про міліцію», який вже втратив чинність

Згідно з текстом рішення Європейського суду з прав людини від 2007 року у справі «Погребна проти України», заявниця 1957 року народження і її колишній чоловік — лікарі, які заснували кілька громадських організацій. Серед них — «Любава» і «Батьківщина».

У квітні 1999 року правоохоронці відкрили кримінальну справу проти колишнього чоловіка заявниці за незаконне привласнення гуманітарної допомоги. Того самого дня Погрібну арештували, провели обшук в її будинку і гаражах та вилучили деяке майно.

Наступного дня суддя Васильківського міського суду заарештував Погрібну на три доби за нібито невиконання наказів правоохоронців і відмову в дозволі провести обшук. Відтак лікарку заарештували за підозрою в скоєнні злочину.

За її словами, допити проводили вночі, правоохоронці їй погрожували й нелюдськи з нею поводилися та принижували. Через психічний розлад і погіршення стану здоров’я її тоді відвезли в психіатричну лікарню, а наступного дня — звільнили з підпискою про невиїзд.

Попри це, лікарка залишилася в лікарні до 30 квітня. У рішенні ЄСПЛ вказано, що про підписку про невиїзд Погрібну повідомили листом аж 23 червня 2006 року.

23 травня 2000 року голова Київського обласного суду скасувала рішення від 16 квітня 1999 року і закрила справу через відсутність доказів адміністративного правопорушення.

Пізніше лікарці вдалося відсудити 10 тисяч грн моральної шкоди, ще 1 тисячу компенсації від міськуправління МВС і 6% вилученого майна. Безпосередньо ЄСПЛ присудив їй 1,7 тисячі євро (приблизно 56 тисяч грн).

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі