Польське місто припинило відносини з Тернополем через стадіон Шухевича

10 березня 2021 Трафунки
Share Button
Фото ілюстративне
Польське місто Замостя призупинило відносини з Тернополем і відмовилося від спільного проєкту з містом через надання тернопільському міському стадіону імені Романа Шухевича.

Про це йдеться у заяві мера міста Замостя Анджея Внука.

“Я поважаю право кожного народу на власне розуміння історії. Проте, я не можу пройти повз жорстокість війни і неповагу до беззахисних жертв польського народу”, – зауважив Анджей Внук.

‼️

Tarnopol, Ternopil’S’Ka Oblast’, Ukraine

Опубліковано Andrzej Wnuk Середа, 10 березня 2021 р.

 

Він заявив, що Замостя призупиняє всі відносини у сфері місцевого самоврядування з владою Тернополя. Крім того, польсько-український проєкт під назвою “Спільна історія двох міст – Тернополя та Замостя” реалізований не буде.

Обидва міста мали реалізувати проєкт, для якого вони отримали фінансування з фондів ЄС в рамках Програми прикордонного співробітництва Польща-Білорусь-Україна. Його вартість становила 68 713 євро.

Внук зазначив, що поведінка депутатів Тернопільської міської ради явно суперечить заявам виконавчої влади – мера і апарату місцевого самоврядування – про спільну роботу по збереженню польської і української спадщини, розвитку міжнародного співробітництва та збереженню пам’яті про місто.

“Я вірю, що наші українські партнери зрозуміють, що будь-яка ініціатива з прославляння військових злочинців має наслідки. Будь-яка така ініціатива повинна враховувати почуття родин жертв та польського народу”, – заявив мер Замостя.

Як раніше писало “Діло”, посол Ізраїлю засудив рішення Тернопільської міської ради про присвоєння місцевому стадіону імені Романа Шухевича.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі