Помер відомий львівський енергетик Ярослав Шпак

19 вересня 2021 Львів
Share Button
Ярослав Шпак помер у Львові у віці 83 роки
У п’ятницю, 17 вересня, у Львові у віці 83 роки помер відомий фахівець у сфері енергетики, екс-голова правління та голова спостережної ради «Львівобленерго», президент асоціації «Паливно-енергетичний комплекс Львівщини», розробник проектів з відновлювальної енергетики Ярослав Шпак.

Про смерть Ярослава Шпака повідомив його онук Маркіян Шпак, пише zaxid.net.

Ярослав Шпак усе життя присвятив енергетиці. Брав участь у будівництві першої у Європі міждержавної електропередачі 750 кВ Вінниця (Україна)-Альбертірша (Угорщина). Понад 10 років бу головним інженером та директором «Крименерго», де за його керівництва були запущені Кримська сонячна станція та вітроустановки. Був одним із організаторів при будівництві Рівненської атомної електростанції.

До 2010 року був головою правління та головою спостережної ради ПАТ «Львівобленерго». В останні роки очолював асоціацію «Паливно-енергетичний комплекс Львівщини» та обіймав посаду заступника директора компанії родини Козицьких «Еко-Оптіма».

Основний акцент діяльності Ярослава Шпака – розробка проектів енергетичних об’єктів із застосуванням відновлюваних джерел енергії. Брав безпосередню участь в реалізації проектів вітроелектростанції «Старий Самбір 1», сонячних електростанцій біля Самбора та Новояворівська на Львівщині, сонячної електростанції «Старі Богородчани 1» на Івано-Франківщині.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі