Померла дружина колишнього народного депутата Ярослава Кендзьора

23 червня 2021 Життя, Трафунки
Share Button
Фото із Фейсбуку
Похорон відбудеться 24 червня у селі Солонка.

Про це повідомив Ярослав Кендзьор у Фейсбуці.

“Відійшла у вічність дружина, мама, бабуся Люба Кендзьор. Усіх, хто знав її просимо помолитися за неї. Прощання і похорон з 10:00, 24 червня у церкві с. Солонка, що поруч зі Львовом”, – зазначив він.

Редакція “Діла” висловлює співчуття родині загиблої.

Довідка

Ярослав Михайлович Кендзьор – український політик правого спрямування. Народний депутат України 6-ти скликань. Учасник дисидентського руху в УРСР. Отримав ордени «За заслуги» 3-го (2001) і князя Ярослава Мудрого 5-го (2006) та 4-го (2009) ступені.

Увійшов до кола шістдесятників, познайомився з Михайлом та Богданом Горинями, В. Чорноволом, М. Косівим, М. Осадчим, І. Світличним, Є. Сверстюком, О. Шевченком, Л. Костенко, відвідував засідання клубу твор. молоді «Пролісок», брав участь у неформал. літ.-мист. вечорах, читав і поширював самвидав. Навесні 1966 виключений із чл. КПРС й Ун-ту за перефотографування кн. Ю. Лавріненка «Розстріляне відродження», виданої 1959 у Парижі. Від 1968 працював інструктором Львів. обл. ради спорт. т-ва «Авангард». Того ж року підписав листа до ген. секр. ЦК КПРС Л. Брежнєва (т. зв. лист 139-ти) із протестом проти закритих політ. процесів, 1970 – заяву протесту проти повтор. арешту В. Мороза. Брав безпосередню участь у вид. й переправленні за кордон позацензур. ж. «Український вісник» (1970–72), який редагував В. Чорновіл. Протестував проти січневих (1972) арештів укр. інтелігенції, зазнав обшуків і допитів у КДБ. З поверненням політв’язнів до України й поч. процесів демократизації сусп-ва активізував опозиційну діяльність, вступив до Укр. Гельсин. спілки (1988), керував її прес-службою (до 1990). Від 1989 – чл., від 1998 – голова Львів. крайової орг-ції, від 1999 – чл. Політради НРУ. У ВР України 1-го скликання – заст. голови Комісії з питань культури, чл. Нар. ради; 2-го – голова підком-ту в справах релігій і міжконфесій. відносин Ком-ту з питань культури і духовності, чл. фракції НРУ; 3–4-го – чл. Ком-ту з питань культури і духовності, фракції НРУ; 5-го – голова підком-ту в справах релігій Ком-ту з питань культури і духовності, чл. фракції блоку «Наша Україна»; 6-го – заст. голови Ком-ту з питань культури і духовності, чл. фракції «Наша Україна – Народна самооборона». Від 1988 – автор відеолітопису сусп.-політ. життя України.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі