Понад 3 тисячі маріупольців військові рф утримують в одній “фільтраційній в’язниці”

17 травня 2022, 18:30
Share Button
Фото: умовне
Серед заручників - близько 30 волонтерів, які намагалися завезти до Маріуполя гуманітарну допомогу та врятувати жителів.

Понад 3 тисячі цивільних жителів Маріуполя російські окупанти утримують у “фільтраційній в’язниці” – колишній виправній колонії №52 у селищі Оленівка Донецької області, повідомила Уповноважена Верховної Ради з прав людини Людмила Денісова.

“Серед заручників – близько 30 волонтерів, які намагалися завезти до Маріуполя гуманітарну допомогу та врятувати жителів. Перед відправленням до колонії окупанти піддають затриманих громадян багатогодинним допитам і тортурам із застосуванням електричного струму. Строк “фільтрації”, тобто перебування у колонії – 30 діб. Для “особливо неблагонадійних” – активістів, колишніх військових, правоохоронців – він продовжується ще на місяць”, — написала вона у фейсбуці.

Омбудсменка наголосила, що захоплення та катування заручників є актом тероризму відповідно до Конвенції Ради Європи про попередження тероризму та воєнним злочином відповідно до статті 8 Римського статуту міжнародного кримінального суду.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі