Понад 40% українців добре ставляться до Росії. Опитування

04 березня 2021 Політика
Share Button
Фото ілюстративне
Українці розходяться у своєму ставленні до Росії — близько половини позитивно налаштовані до сусідньої держави, інша половина — негативно.

Про це свідчать дані соцопитування від КМІС (Україна) і Лавада-Центр (Росія).

У КМІС нагадали, що після окупації Криму і початку війни на Донбасі ставлення українців до Росії різко погіршився – з 90% до близько 30% позитивних оцінок.

Через деякий час цей показник почав поступово зростати. У лютому 2021 року добре або дуже добре до Росії ставляться 41% українців, тоді як погано або дуже погано – 42%. Ще 17% не змогли відповісти на питання.

Згідно з даними дослідження, картина істотно змінюється по регіонах. На Заході позитивно ставляться до Росії 31%, в Центрі – 35%, на Півдні – 49%, на Сході – 59%.

Серед росіян добре або дуже добре ставляться до України 54% респондентів, а погано – 31%. Ще 13% не визначились.

Ці показники зросли, якщо порівнювати їх з результатами за серпень 2020 року – тоді було 48% позитивно і 43% – негативно.

У Лавада-Центр вважають, що така зміна показників пов’язана з тим, що пропагандисти стали рідше говорити про Україну у ЗМІ.

КМІС проводив опитування 5-7 лютого методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів, в ньому взяли участь 2005 респондентів з усіх регіонів, крім окупованих територій. Вибірка репрезентативна для дорослого населення (у віці 18 років і старше) України.

Статистична похибка вибірки (з ймовірністю 0,95 і з урахуванням дизайн-ефекту 1,1) не перевищує: 2,4% для показників, близьких до 50%, 2,1% для показників, близьких до 25%, 1,5% – для показників, близьких до 10%, 1,1% – для показників, близьких до 5%.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі