Понад 50% українців вважають себе вірянами ПЦУ. Опитування

05 серпня 2022, 13:36
Share Button
Фото з відкритих джерел
Лише 4% зараз зараховують себе до Української православної церкви Московського патріархату.

Про це йдеться у пресрелізі за результатами дослідження Київського міжнародного інституту соціології (КМІС) “Динаміка релігійної самоідентифікації населення України”.

Зазначається, що переважна більшість респондентів продовжують ідентифікувати себе як православні. Таких наразі 72%

Крім того, опитування показало, що серед православних церков безумовно “лідирує” Православна церква України.

“Загалом 54% серед усіх респондентів зараховують себе саме до Православної церкви України. Лише 4% зараз ідентифікують себе з Українською православною церквою Московського патріархату. Також ще 14% вважають себе просто православними, без конкретизації патріархату”, – зауважують соціологи.

Також у пресрелізі зазначається, що, порівняно з 2021 роком, частка тих, хто ідентифікує себе з ПЦУ, зросла із 42% до 54%. Натомість з 18% до 4% знизилася частка тих, хто ідентифікує себе з УПЦ Московського патріархату.

Серед інших результатів – після православ’я найбільше респондентів ідентифікували себе як атеїстів (10%) і греко-католиків (8%). Інші релігії/конфесії називалися рідше.

Довідка

Опитування було проведено 6-20 липня 2022 року методом телефонних інтерв’ю з використанням комп’ютера (CATI) на основі випадкової вибірки мобільних телефонних номерів серед 2000 дорослих респондентів, що мешкають у всіх регіонах України (крім АР Крим).

Респондентами були громадяни України, які на момент опитування проживали на території України у межах, які контролювалися владою України до 24 лютого.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі