Понад 90% українців вважають тарифи ЖКГ завищеними

27 березня 2021 Життя
Share Button
Ілюстративне фото
Переважна більшість громадян України вважає, що тарифи на електроенергію, газ і тепло для населення є завищеними.

Про це свідчать результати опитування проведеного Центром Разумкова.

За даними дослідження, 93% українців вважають, що тарифи на електроенергію, газ і тепло для населення завищені, 3% вважають їх хорошими, а 0,4% ˗ заниженими.

Зокрема, що нижчим є рівень добробуту респондентів, то частіше вони вважають їх завищеними, ˗ частка таких зростає від 81% серед тих, хто відповів, що загалом живе забезпечено, до 95% серед представників найбідніших прошарків.

Згідно з опитуванням, найчастіше основну відповідальність за зростання комунальних тарифів громадяни покладають на уряд країни (29% опитаних) і президента України (24%), 13% покладають відповідальність на Національну комісію, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКП), 9,5% ˗ на Верховну Раду, 7% ˗ на енергетичні компанії, 6% ˗ на компанії, що надають комунальні послуги, 5% ˗ на НАК “Нафтогаз України”.

Водночас частіше відповідальність на президента за зростання комунальних тарифів покладають представники електорату опозиційних партій.

Також що нижчим є рівень добробуту респондентів, то частіше вони покладають відповідальність за зростання комунальних тарифів на президента (частка таких зростає від 22% серед тих, хто відповів, що загалом живе забезпечено, до 33% серед тих, хто відповів, що їхній родини не вистачає грошей навіть на необхідні продукти) та на уряд (відповідно 25% та 36%).

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі