Попри рішення уряду, 66 пунктів пропуску досі закриті

28 травня 2020 Життя
Share Button
Фото ілюстративне
ДПСУ проінформувала країни ЄС і Молдову про плани відкрити 66 пунктів пропуску, але через неоприлюднене рішення уряду вони досі закриті.

“20 травня міністр внутрішніх справ вніс пропозицію щодо відкриття ще 66 пунктів пропуску на кордоні, уряд це рішення підтримав, однак на даний момент воно не опубліковано. Прикордонники готові до виконання завдань на всіх цих напрямках, це відбудеться, як тільки рішення буде оприлюднено”, – пише “Українська правда”.

За словами речника ДПСУ Андрія Демчини, після прийняття рішення прикордонники проінформували всі суміжні сторони: країни ЄС і Молдову. На даний момент більш чітко відомо про позицію молдовської та угорської сторони, що вони готові на певні кроки щодо відновлення роботи своїх пунктів пропуску. Повноцінно всі визначені 66 напрямків зможуть функціонувати тільки тоді, коли суміжні сторони відкриють пункти пропуску зі свого боку.

Наразі залишається та кількість пунктів пропуску, що діяла раніше. Звичайні громадяни можуть перетнути кордон у 19 автомобільних ПП і пішки через перехід “Шегині” (польська сторона не пішла на заходи аби відкрити автомобільний напрямок). Також працює аеропорт “Бориспіль”, який продовжує приймати евакуаційні рейси.

За даними Державної прикордонної служби України, останнім часом загальний пасажиропотік на державному кордоні становить близько 20 тисяч осіб на добу як на в’їзд, так і на виїзд, а ще кілька тижнів тому був на рівні 15 тисяч.

Тобто є певний приріст громадян, однак він не є надто великим, оскільки до карантину кордон за добу перетинали сотні тисяч людей.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі