Попри заборону, по мосту, який обвалився на Львівщині, їздили вантажівки

05 травня 2021 Львів
Share Button
Міст на дорозі Львів-Луцьк, який обвалився ввечері, 3 травня, планували повністю реконструювати цього року. Про це розповів начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза. Головною причиною обвалу мосту називають те, що попри заборону, ним їздили вантажні автомобілі.

Чотири дні тому місцеві мешканці публікували у соцмережах фото мосту з коментарями, що він – у поганому стані та може завалитись.

“Коли ми проїжджали, воно вже було таке просіле, ну – яма була. Але помаленьку проїхали, але фури йшли. Нечасто, але йшли. Ніхто, ніякий рух не перекрив, і легкові, і фури проїжджали. А зараз – ніби відірвані”, – розповідають брати, пише Суспільне.

Секція мосту, що впала – 22 метри завдовжки. Загалом же міст має 118 метрів. Його збудували 60 років тому. Максимальне навантаження – до 30 тонн.

За словами начальники компанії ПП “Рома”, що обслуговує міст, Романа Демчини, востаннє споруду оглядали минулої п’ятниці, 30 квітня, та вчора, 3 травня – саме напередодні обвалу. Про те, що міст аварійний – повідомили Службу автомобільних доріг. Також встановили відповідні вказівники про небезпеку та знаки про обмеження тоннажу. Пояснюють, що це всі заходи, яких можуть вживати у таких ситуаціях.

“Ми не маємо права закривати міст і рекомендувати службі закривати його. Ми просто попередили, що цей міст є в аварійному стані. Що робиться не тільки по тому мосту, що сталося, але є ще дуже багато таких мостів у Львівській області та й по всій Україні”, – каже Роман Демчина.

Тим часом у Службі автомобільних доріг, кажуть, що цього року цей міст мали повністю реконструювати. Проєктна документація була готовою на 70%. Загальна вартість мала складати 74 мільйони гривень. Однак тепер на це піде більше грошей.

Приблизно за місяць тут також планують встановити тимчасовий міст для будівельної техніки.

“Зараз ми з проектантами розглядаємо можливість, як би то зробити альтернативу, в тому числі для руху технологічного, побудувати зараз іншу штучну споруду – тимчасову, щоби ми могли провести будівельні роботи відповідно до тих нормативів, які будуть в проекті”, – розповів начальник Служби автомобільних доріг у Львівській області Олег Береза.

Зараз діє тимчасовий об’їзд цієї ділянки дороги. Вантажівки їдуть на 100 км довшим маршрутом, автобуси й легковики – на 24 км. Офіційний план об’їзду затвердять після того, як спеціальна комісія встановить безпечність обраних шляхів.

На відновлення мосту, за попередніми підрахунками, піде близько року. Гроші на це виділять з Державного дорожнього фонду.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі