Породіллям хочуть повернути “бебі-бокси”

18 вересня 2020 Життя
Share Button
Фото ілюстративне
Верховна Рада у четвер, 17 вересня, у першому читанні проголосувала за повернення одноразової натуральної допомоги на кожного новонародженого - "пакунку малюка".

Законопроєкт №3006а за основу підтримали 316 нардепів.

Ініціативу з видаванням “пакунку малюка” в Україні запровадили від 1 вересня 2018 року, а у липні 2020 року уряд вирішив монетизувати цю допомогу і пообіцяв усім породіллям виплатити грошові компенсації у розмірі 5 тисяч гривень.

Нині у Верховній Раді прагнуть залишити “пакунок малюка” у натуральному вигляді – як пакунку із необхідними для малюка речима: пелюшками, підгузками, вологими серветками, ковдрою, рушником, дитячим кремом.

У документі законопроєкту йдеться, що, за даними опитування ЮНІСЕФ, позитивний вплив програми на сімейний бюджет відчули 79% сімей з дітьми. Майже половині (49%) одержувачів “бебі-бокса” вдалося істотно заощадити на покупці товарів для немовляти на перших місяцях життя.

Згідно із документом, від 1 січня 2021 року забезпечення цієї одноразовою допомогою, процедура її замовлення, закупівлі і транспортування до закладів охорони здоров’я (пологові будинки або пологові відділення, перинатальні центри, неонатальні центри тощо) здійснюється відповідно до закону “Про державні закупівлі”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі