Порошенко не прийде на допит у ДБР 29 травня, бо не отримав повістки

29 травня 2020 Політика
Share Button
Корресподент.net
П’ятий президент України Петро Порошенко не прийде на допит у Державне бюро розслідувань 29 травня, бо не отримав повістки. Його викликали лише через відео.

Про це заявили адвокати Порошенка Ілля Новіков та Ігор Головань, передає Громадське.

Порошенко має дати свідчення у двох справах ― щодо незаконного переміщення 43 картин і можливого незаконного прослуховування його розмов із ексвіцепрезидентом США Джозефом Байденом.

Адвокати зазначили, що на допити Порошенка викликали через відео на сайті ДБР, а не шляхом вручення повістки, як це передбачено Кримінально-процесуальним кодексом.

«Вони (слідчі ДБР — ред.) намагались запровадити в Україні таку практику, щоб вручення повістки можна було замінити вивішуванням «відосика» на сайті ДБР з тим, щоб вважати це належним сповіщенням свідка. Цього не буде», ― сказав Новіков.

«КПК передбачає, що повістка має бути вручена за три дні до дати явки на допит. При цьому при цьому КПК чітко встановлює, що при обрахунку цього терміну перший день не враховується. … А ми знаємо, що всі ці протизаконні дії почалися лише 27 травня», — підсумував Головань.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі