Порошенко прокоментував звинувачення щодо можливої участі у вугільних схемах Медведчука

15 жовтня 2021 Політика
Share Button
Фото: "ЄС"
П'ятий президент України Петро Порошенко 13 жовтня вимагав зустрічі з генеральною прокуроркою Іриною Венедіктовою, яка напередодні заявила, що Адміністрація Президента 2015 року могла відігравати головну роль в організації постачання вугілля з Росії в Україну з окупованих територій Донецької та Луганської областей.

Про це повідомила пресслужба партії “Європейська солідарність”.

За словами Порошенка, 2014 року уряд України та він як глава держави “вимушений був рятувати ситуацію”. Він підкреслив, що Росія влаштувала тоді Україні “тотальну блокаду”

“У листопаді 2014 року це питання було винесене на засідання РНБО, де були дані вичерпні доручення всім необхідним структурам, включно з урядом, Мінпаливенерго, щоб забезпечити вугіллям і взяти його будь-де. У тому числі взяти вугілля в українських державних шахтах, які зареєстровані в Україні на звільненій території або в Києві. На яких працюють українські громадяни, де виплачується заробітна платня шахтарям, для того, щоб вони не померли з голоду або не взяли гвинтівку і не пішли за гроші Росії в найманці”, – сказав політик.

Порошенко заявив, що Генпрокуратура намагається сфабрикувати проти нього справу.

“Чому за останні 2,5 року на $3 млрд 100 млн купили російського вугілля? І хіба це з вашої точки зору не є фінансуванням країни-агресора? Хіба не є фінансуванням окупованих територій і тероризму, коли кум [президента України Володимира] Зеленського – голова “Укрексімбанку” – точно не без погодження із Зеленським виділяє $60 млн підприємству, яке має відношення до вугільної галузі, яке працює на окупованій території? $60 млн державного банку”, – сказав Порошенко.

Як писало Діло, у Зеленського заявили, що не виключають нові підозри іншим фігурантам “плівок”.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі