Порошенку обиратимуть запобіжний захід у день повернення в Україну – ДБР

12 січня 2022, 21:06 Життя
Share Button
Петро Порошенко
Державне бюро розслідувань розраховує на проведення всіх необхідних процесуальних дій щодо закупівлі вугілля із тимчасово окупованих територій в день повернення п’ятого Президента Порошенка до України – 17 січня.

Про це повідомилая пресслужба Державного бюро розслідувань.

У ДБР розповіли, що Порошенку досі не обрали запобіжного заходу, бо той ухилився від явки до суду. Однак слідчі все-таки розраховують на проведення усіх необхідних процесуальних дій, зокрема обрання запобіжного заходу, 17 січня.

ДБР нагадало, що ухиляння Порошенком від явки до суду може надати підстави слідчому судді ухвалити рішення про обрання найсуворішого запобіжного заходу.

Пізніше, як передає “Інтерфакс-Україна”, один із адвокатів п’ятого президента Ігор Головань заявив, що захист вимагає призначити на 17 січня засідання суду щодо обрання Порошенку запобіжного заходу. Він зазначив, що під час розгляду подібних подань слідчий суддя зобов’язаний заздалегідь повідомити народного депутата про засідання. При цьому адвокат стверджує, що Порошенко готовий добровільно прийти до суду і вимагає від судді призначити засідання.

“Ми заявляємо, що жодних підстав для примусового доправлення Петра Порошенка до суду або його затримання відповідно до закону не існує, тому що він перебував у поїздці за кордоном України, й відразу після прибуття в Україну він готовий добровільно прийти до суду, і більше того – не тільки готовий, а й вимагає від слідчого судді призначити засідання”, – зазначив Головань.

Нагадаємо, 20 грудня Петру Порошенку оголосили підозру в державній зраді за трьома статтями Кримінального кодексу: щодо фінансування тероризмудержавної зради та сприяння діяльності терористичної організації.

У разі доведення провини політику загрожує до 15 років ув’язнення з можливою конфіскацією майна.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі