Посол України у Німеччині закликав владу надати Україні зброю

16 січня 2022, 20:38 Політика
Share Button
Фото: m.day.kyiv.ua
Дипломат нагадав про право нашої країни на самозахист.

Посол України у Берліні Андрій Мельник звернувся до Міністерки закордонних справ Німеччини Анналени Бербок із закликом схвалити постачання озброєнь нашій країні, щоб вона могла захищатися від російської агресії.

Коаліційна угода нового уряду Німеччини передбачає обмежувальну політику щодо експорту зброї, зокрема, не дозволяє її постачання в кризові райони. Такий обережний підхід Берліна не новий, і практикувався ще урядом Ангели Меркель.

“Але цей політичний документ не є Біблією. І сьогодні світ стоїть перед найбільшою загрозою величезної війни серед Європи, найгіршої з 1945 року. Державності України загрожує президент РФ Владімір Путін. Українці мають право на самооборону”, – парирує Мельник в інтерв’ю Frankfurter Allgemeine Zeitung.

Посол зазначив, що у кримінальному законодавстві Німеччини є склад злочину за “ненадання допомоги” і наголосив, що той самий основний принцип застосовується й у міждержавних відносинах, пишеРБК-Україна”.

“Тому я звертаюся до уряду Німеччини, і особисто до міністра закордонних справ Анналени Бербок із вимогою терміново надати допомогу Україні та поставити необхідне оборонне озброєння”, – додав він.

На думку дипломата, зараз слушний момент для зміцнення відносин між країнами не на словах, а справами.

Як писало “Діло”, у Німеччині від влади вимагають надати Україні зброю.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі