Правоохоронці прийшли з обшуками на підприємства Ахметова

01 лютого 2022, 23:15 Життя
Share Button
Рінат Ахметов
Сьогодні, 1 лютого, на гірничо-збагачувальних підприємствах групи "Метінвест" у Кривому Розі представники правоохоронних органів (СБУ, БЕБ та прокуратури) проводять раптові слідчі дії щодо податкових порушень.

У пресслужбі БЕБ (Бюро економічної безпеки) інформують, що підприємства занижували рентну плату за користування надрами з 2018 по 2020 рік, через що державі було завдано збитків у розмірі 18 млрд гривень.

Так, зазначається, що наразі детективи БЕБ проводять обшуки в адміністративних будівлях компаній. Відбувається огляд родовищ та виробничих потужностей з переробки корисних копалин. Проводяться експертизи.

За даним фактом розпочато кримінальне провадження розпочато за ч.3 ст 212 ККУ за фактами умисного ухилення від сплати податків службовими особами чотирьох підприємств, що підтверджуються відповідними висновками аналітичних досліджень, проведених ДПС України.

У компанії ж заявили, що представники правоохоронних органів проводять раптові слідчі дії щодо податкових порушень, які нібито мають місце, наявність яких не встановлено і не підтверджено.

Там також додали, що силовики тиснуть на бізнес, а дії Служби безпеки України, Бюро економічної безпеки та прокуратури супроводжуються порушеннями.

Зазначається, що правоохоронці без будь-яких правових підстав вилучають комп’ютери, тиснуть на працівників підприємства, через що частково паралізовано роботу підприємств.

При цьому в “Метінвесті” додали, що за минулий рік група перерахувала до бюджетів усіх рівнів України близько 53 млрд грн податків та зборів — цей показник перевищує у 2,4 рази цифру за 2020 рік.

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі