Представники України на Євробаченні: хто такі та що про них відомо

23 лютого 2020 Відео, Культура
Share Button
Гурт Go-A. Фото: facebook.com/GoAbandorigina
Фінал національного відбору на міжнародний пісенний конкурс «Євробачення-2020», що відбувся учора, 22 лютого, визначив представника від України.

Судді та глядачі спільними зусиллями обрали переможця, яким став гурт Gо-A з піснею «Соловей», передає «Укрінформ».

За результатами голосування, гурт Gо-A набрав найбільше балів глядачів і суддів – загалом 12 балів.

У фіналі нацвідбору за перемогу змагалися шість учасників: Krutь із піснею «99»; Jerry Heil із піснею Vegan; Gо-A з піснею «Соловей»; David Axelrod із піснею Horizon; Khayat із піснею Callforlove; Tvorchi з піснею Bonfire.

Вперше в історії Євробачення Україну на міжнародному пісенному конкурсі представлятиме повністю україномовна пісня

Факти, хто ж такі ці Go-A, зібрало видання «Еспресо».

Go-A – це вокалістка Катерина Павленко, сопілкар Ігор Діденчук, гітарист Іван Григоряк та мультиінструменталіст Тарас Шевченко, який і зібрав гурт разом. Раніше всі, окрім Ігоря, грали важкий рок. Наразі вокалістка Gо-A суміщає творчість з роботою керівника хору ветеранів. Тарас Шевченко раніше був у складі реп-гурту, Іван Григоряк встиг пограти в 11 бендах, а Ігор Діденчук володіє грою на понад 30 музичних інструментах.

Go-A існують з 2012 року і за цей час 14 разів змінювали свій склад. Молоді виконавці грають музику, час якої настав. Це фольктроніка – український автентичний вокал, який отримав чимало зацікавлених відгуків від оглядачів з інших країн, українська народна музика, музичні інструменти різних країн світу, зокрема африканські барабани та електроніка.

Гурт Go-A. Фото: facebook.com/GoAbandorigina

Надто м’які для рок-фестивалів, надто сучасні для фестивалів народної музики та надто дивакуваті для танцювальних фестивалів та клубів. Такі відгуки на свою творчість чули постійно Go-A. Їхня музика з’явилась трохи раніше масового попиту українців на електрофольк, а брак фінансів заважав музикантам займатися своїм просуванням, випускати альбоми та виходити за межі маленьких клубів.

Назва гурту Go-A розкладається на «Go» – «йти» та «А» – давньогрецьку «Альфу», першопочаток всього

Першим треком, завдяки якому в Україні дізналися про Gо-A, стала «Коляда». Після цього гурт випускав нові релізи, які так само відрізнялись поєднанням української автентичності та сучасного саунду.

Довідково.

Євробачення-2020 відбудеться 12, 14 та 16 травня 2020 року в Роттердамі, Нідерланди. Представник від України виступатиме у першому півфіналі пісенного конкурсу 12 травня.

 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі