Прем’єрка Швеції привезла в Україну копію листа про визнання незалежності Запорізької Січі

05 липня 2022, 09:56
Share Button
Фото: ОП
Президент України Володимир Зеленський 4 липня зустрівся з прем’єр-міністром Королівства Швеція Магдаленою Андерссон у Києві, вони відвідали Київську область і підписали спільну заяву.

Про це повідомляється на сайті Офісу президента України.

“Сьогодні ми погодили з пані прем’єр-міністром спільну заяву. Це перший такий документ в історії двосторонніх відносин. 

У спільній заяві зафіксовані ключові питання для обох наших держав. Це стосується, зокрема, оборонної співпраці, галузевого співробітництва у сферах атомної енергетики, енергоефективності, фінансової підтримки для України. 

Я дуже вдячний Швеції за підтримку нашого курсу на повноправне приєднання до Європейського Союзу в майбутньому”, — наголосив Зеленський.

Магдалена Андерссон повідомила про передачу Зеленському копії листа 1711 року, що зберігається у Державному архіві Швеції. У ньому Король Карл ХІІ дає настанови шведському послу в Константинополі визнати Запорозьку Січ як незалежну державу. 

За словами Андерссон, ще на початку XVIII століття шведський Король був вражений козацькою демократією.

Зеленський продемонстрував представникам ЗМІ цей документ і зачитав фрагмент: “…щоб якнайшвидше втілити в життя статтю про волю України та всіх козаків, щоб всій Україні і Війську Запорозькому при нинішньому полководцю Пилипу Орлику повернути давню свободу, володіння своєю землею та її колишні кордони, щоб відтепер цей народ став незалежною державою і більше ніколи не підлягав покорі чи захисту царя”.

Президент розповів, що під час зустрічі обговорювалися оборонні, економічні та енергетичні питання, а також посилення санкцій проти Росії за війну проти України. Перед зустріччю Магдалена Андерссон відвідала райони Київської області, які були зруйновані російськими окупантами, і особисто побачила, якого масштабу зло принесла росія на територію України.

Під час зустрічі сторони також предметно обговорили відбудову України. 

Підписуйтеся на сторінку "Діло" у Фейсбук

Коментарі